Inauguracja Orlików Starszych w rozgrywkach MZPN

W niedzielne południe (24.09) Orliki Starsze Polonii Kraków rozegrały swój pierwszy w sezonie turniej szkoleniowy w ramach ligi MZPN. Na obiektach Krakus Nowa Huta nasza drużyna zmierzyła się kolejno z AP Hutnik Kraków, Olimpiciem Kraków oraz gospodarzami rozgrywek- Krakusem.

Pierwszy mecz zakończył się wysoką wygraną nad przeciwnikiem – 7:0. Zawodnicy Polonii pomimo znacznych braków kadrowych (przyczyny losowe i zdrowotne) znakomicie podeszli do spotkania. Po pierwszych dwóch minutach zdominowali przeciwnika narzucając mu swój styl. Pewni siebie i swoich umiejętności,  skupieni, wytrwali, szybko objęli prowadzenie i ani na chwilę nie pozwolili konkurentowi zagrozić swojej bramce.  Ponadto racjonalnie szafowali swoimi siłami mądrze rozgrywając  piłkę. W ciągu 20 minut stworzyli sobie kilkanaście znakomitych sytuacji strzeleckich,  z których 6 zamienili na bramki. Jedno trafienie Hutnika było samobójcze.
Bramki zdobyli: Michał Matuszczyk 2, Oliwier Pieczonka 2, Maciej Serafin, Szymon Kleśny.

Drugie spotkanie okazało się nieco trudniejszym dla naszej drużyny. Przeciwnik znacznie agresywniej podszedł do spotkania, ale i to nie przestraszyło zawodników Polonii. Dalsza dobra dyspozycja dała się odczuć na boisku. Zawodnicy z dużą łatwością rozgrywali piłkę i stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Trzy z nich udało zamienić się na bramki, które strzelali: Oliwier Pieczonka, Maciej Serafin i Mikołaj Piekarski.  Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Mecz z gospodarzem turnieju rozgrywaliśmy bezpośrednio po starciu z Olimpiciem. Niewątpliwie było to najtrudniejsze spotkanie, w którym główną rolę odegrało zmęczenie. Rywal ze zdwojoną siłą  i agresją starał się zdezorganizować naszą grę. Dodatkowo w połowie spotkania bolesną stłuczkę w starciu z bramkarzem zaliczył nasz skrzydłowy. Niestety  odniesiona kontuzja nie pozwoliła mu dalej kontynuować gry i tym samym drużyna pozostała bez jedynego zmiennika. Chłopcy i tym razem zachowali więcej zimnej krwi znakomicie pracując na boisku, wspólnie się asekurując i walcząc do końca. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polonii, a bramki strzelali: Michał Matuszczyk i Mikołaj Piekarski.

Ciężko wyróżnić najlepszego zawodnika w szeregach Polonii Kraków. Cała ósemka spisała się świetnie, a każdy zawodnik przyczynił się w równym stopniu do osiągniętych rezultatów.  Począwszy od wymienionych strzelców bramek, przez serce i płuca drużyny w środku pola – Kamila Króla, po znakomicie spisującą się parę obrońców – Mikołaja Nowakowskiego i Szymona Kleśnego.  Uwadze trenera nie uszli również zawodnicy z pola, którzy w danym dniu, pod nieobecność nominalnego golkipera bronili naszej bramki – Jakuba Michneja i Oliwiera Pieczonki. Obaj chłopcy stanęli na wysokości zadania i spisali się znakomicie.

2017-09-24T21:07:21+00:00 Wrzesień 24th, 2017|