Nasze żaki z rocznika 2011 podkręcają tempo i w ten weekend od piątku do niedzieli mieli aktywnie zorganizowany czas. 😀

W sobotę podzieleni na dwa zespoły udaliśmy się na turniej do Krzeszowic. Mieliśmy tego dnia problemy kadrowe, kilku chłopców zaatakowała choroba i walczyliśmy w okrojonych składach. W bramce debiutował Bartek Sobol, który jak na pierwszy raz radził sobie bardzo dobrze. Ostatecznie Polonia zajmuje kolejno miejsca 2 i 3. Dodatkowo brązowi medaliści w całym turnieju nie przegrali meczu ani nie stracili bramki. Pechowo nie zagrali w finale. Zabrakło jednej bramki, aby awansować, a sytuacje ku temu były bo kilka razy obijaliśmy słupki i poprzeczki rywali. Ostatecznie na rzecz AP Kalwaria zajmujemy drugie miejsce w grupie i wygrywamy pewnie mecz o 3 miejsce. Mało brakło a w finale były by dwa zespoły Polonii. Nie odmawiając nic zespołowi z Kalwarii trzeba przyznać że w finale byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużyli na końcowy sukces, gratulujemy. Nas najbardziej cieszy bardzo dobra gra obu zespołów którzy grali z pomysłem w ataku, akcje były zespołowe a bramki pierwszej urody.

Dodatkowo zachowując czyste konto, najlepszym bramkarzem turnieju zostaje Szymon Gierasiński, a najlepszym zawodnikiem turnieju Kacper Piwowarczyk.

Polonia l Kraków – 3 miejsce
Skład: Gierasiński, Siwek, Suszczyk, Budych, Stępień, M. Wójcik

Polonia – MKS Trzebinia 9:0 (Stepień, Budych, Siwek, Suszczyk x3, M. Wójcik x3)
Polonia – AP Kalwaria 0:0
Polonia – AP Mam Talent 2:0 (Budych, M. Wójcik)
Polonia – Clepardia Kraków 4:0 (Stepień x2, Budych, M. Wójcik)

Mecz o 3 miejsce:
Polonia – Victoria Zalas 2:0 (Budych x2)

Polonia ll Kraków – 2 miejsce
Skład: Sobol, Wróbel, Piwowarczyk, Gozdek, Żywczak, Ziomek, Borkowski

Polonia – Victoria Zalas 1:0 (Piwowarczyk)
Polonia – Orzeł Bębło 0:1
Polonia – JKS Zelków 9:0 (Żywczak x4, Piwowarczyk x2, Gozdek x2, Ziomek)
Polonia – APMT Limanowa 1:0 (Żywczak)

Finał:
Polonia – AP Kalwaria 0:3

Po sobotnim wieczorze, niektórzy musieli szybko kłaść się do spania bo już w niedzielę wczesna pobudka i wyjazd do Tych na kolejny turniej w SMS Arena. Rozegraliśmy 7 spotkań, z których 5 wygraliśmy, jedno przegraliśmy i odnieśliśmy jeden remis. Ostatecznie zajmujemy bardzo wysokie 3 miejsce ale nie to jest najważniejsze, tylko gra. Gra która dziś wyglądała fenomenalnie, zagraliśmy w trochę innym ustawieniu i trójka zawodników z przodu zrobiła swoje. Chłopcy bardzo dobrze się rozumieli strzelając bardzo dużo goli po zespołowych akcjach. 7 minut – tyle kryzysu dziś mieliśmy i to w najcięższym  meczu Z GKSem Tychy. Chłopcy wyszli bardzo zdekoncentrowani i szybko przegrywaliśmy 3:0 ale… mamy charakter i ostatecznie przegrywamy 4:3. Turniej wygrał zespół Football Project Jasienica a jedyną drużyna z która nie wygrali był nasz zespół. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Konrad Pajdos, a zawodnikiem Polonii Hubert Budych.

Skład: Pajdos, Piwowarczyk, Suszczyk, Sz. Wójcik, Putek, Gozdek, M. Wójcik, Budych, Stepień

Polonia – Unia Kosztowy 3:1 (Budych, Stępień x2)
Polonia – Football Project Jasienica 0:0
Polonia – AP Champions Oświęcim 7:0 (Stepień, Putek, Budych x2, M. Wójcik x2, Suszczyk)
Polonia – Gol Bieruń 6:3 (M. Wójcik x2, Budych x2, Putek, Stepień)
Polonia – APN GKS Tychy 3:4 (Stepień, Suszczyk, Gozdek)
Polonia – UKS Szopienice 6:0 ( Putek x3, Budych x2, Suszczyk)
Polonia – APN GKS Tychy ll 3:0 (Budych, Sz. Wójcik, Stępień)