Nasza filozofia

Polonia Kraków to szkółka piłki nożnej. Podstawową wartością naszej działalności jest dobro dziecka.

Dobro dziecka jest dla nas najważniejsze!

Sport dla najmłodszych – w tym piłka nożna – jest według nas drogą do rozwoju fizycznego i psychicznego. Gra w piłkę nie jest celem samym w sobie. Dużo ważniejsze jest wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, angażowanie w zabawę, umiejętność życia w grupie, podejmowanie wyzwań i dążenie do ich realizacji, szacunek dla kolegów i przeciwnika, radość z gry i zabawa!

3 najważniejsze wartości w Polonii Kraków

Zabawa jest dla dzieci najlepszą formą rozwoju, a jednocześnie najciekawszym sposobem spędzania czasu. Właśnie dlatego na zabawie opieramy nasze treningi.

Uśmiech na twarzach dzieci stawiamy wyżej niż wyniki i ambicje skierowane na karierę piłkarską za wszelką cenę. Wierzymy, że najlepszy rozwój połączony jest z radością.

Na każdym etapie rozwoju w Polonii Kraków zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, którzy dopasowują zabawy i zadania do wieku dzieci, a także ich umiejętności.

Zapewniony rozwój przez conajmniej 8 lat!

Akademia
Malucha

dla dzieci od 2 do 3 roku życia

Treningi w Polonii Kraków mogą rozpocząć dzieci w wieku 2 lat!

Trening w Akademii Malucha skupia się na rozwoju ogólnej sprawności najmłodszych. Słyszymy czasem opinie, że rozpoczynanie treningów w tak młodym wieku to przesada i przerośnięta ambicja. Prawda jest jednak inna – dzieci już od najmłodszych lat potrzebują maksymalnie dużo ruchu, bo tylko wtedy rozwijają się w prawidłowy sposób. Zajęcia Akademii Malucha opierają się na różnego rodzaju zabawach, które angażują w ruch – między innymi bieganie, podskoki i szeroko rozumiana gimnastyka.

Dodatkową wartością takich zajęć jest wspólny trening dziecka i rodzica. Za jego pomocą rodzic buduje i wzmacnia więź ze swoim dzieckiem, która jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju psychicznego.

Przeczytaj więcej

Akademia
Przedszkolaka

dla dzieci od 4 do 6 roku życia

4-latki zaczynają trening pod opieką trenera!

Treningi w Akademii Przedszkolaka są drugim stopniem rozwoju w Polonii Kraków. Tutaj rodzice nie biorą już udziału w zajęciach – dzieci znajdują się pod opieką trenera. Wprowadzamy podstawowe elementy piłki nożnej – prowadzenie piłki i strzały, na których opiera się duża część zabaw. W Akademii Przedszkolaka zaczyna się również najciekawsza rzecz dla dzieci – mecze! Gramy w systemie 2×2 lub 3×3, dzięki czemu zawodnicy mają dużo kontaktów z piłką, co jest najlepszym sposobem na wzrost umiejętności. Raz w miesiącu odbywa się trening otwarty, w którym biorą udział rodzice.

Przeczytaj więcej

Akademia
Piłki Nożnej

dla dzieci od 7 do 11 roku życia

Więcej treningów i meczów dla 7-latków!

Akademia Piłki Nożnej jest kolejnym poziomem rozwoju w Polonii Kraków. Trenerzy podczas zajęć wprowadzają więcej elementów typowo piłkarskich, a także podstawy taktyki, takie jak ustawienie zawodników na boisku. Drużyny uczestniczą w rozgrywkach wewnętrznych pomiędzy dzielnicami, co jest dla każdego zawodnika wielką frajdą!

Przeczytaj więcej

Przekonaj się sam, czy nasze zajęcia spodobają się Twojemu dziecku!

CHCĘ ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA