Doba ma tylko 24godziny. A Ty jesteś mamą

Mother and children playing on the beach at the day time. Concept of friendly family.

Doba ma tylko 24godziny. A Ty jesteś mamą, zajmujesz się domem, dziećmi, pracą, organizujesz wszystkim czas tak, by zadania były odrobione, zęby umyte, a dzieci czuły się szczęśliwe i kochane.

Chcesz być zadbana, ciągle piękna i wypoczęta, jednocześnie będąc kobietą sukcesu i najlepszą mamą tak, by Twój partner był dumny z Ciebie i dzieci. To od Twoich decyzji zależy dobro Twojej rodziny. Pomimo codziennych obowiązków domowych i pracy, starasz się znaleźć chwilę dla dziecka na tyle, na ile Ciebie potrzebuje.

Niestety większości dnia Twoje dziecko nie spędza z Tobą, a jeśli już, to nie jest to czas spędzony aktywnie, ale tylko przebywanie razem kiedy wypełniasz swoje obowiązki. A dzieci jak wiemy bardzo mocno chłoną wszystko z otoczenia i szybko stają się tym, co obserwują i słyszą.

Od tego jak wygląda plan zajęć Twojego dziecka i z kim spędza czas zależy, czy jego poczucie własnej wartości, pasja, radość z życia, otwartość, chęć nauki rosną – czy przeciwnie

Twoje dziecko uczy się zachowań, nawyków i przekonań o samym sobie trzema sposobami:
1. Przez to, co słyszypowtarza za innymi i co samo mówi, bo rzeczy które powtarzamy, są dla nas oczywiste i przyjmujemy je za „nasze”.
2. Przez odwzorowanie zachowań, jakie widzi wokół siebie – naśladuje rodziców, nauczycieli, kolegów. Pewnie zauważasz, jak bardzo jest w tym perfekcyjne!
3. Przez specyficzne zdarzenia, tzn. takie, które przez ogromną ilość emocji zapadają mu w pamięci.Mother working with baby
 Bądź Super-Mamą i uchroń swoje dziecko przed traumami z dzieciństwa

Pomyśl, co możesz zrobić, aby pomóc swojemu dziecku rozwijać się zarówno psychicznie, społecznie jak i fizycznie?

Poświęć dziecku uwagę.
Nie chodzi o bycie razem w pokoju, chodzi o zwrócenie uwagi na to, co ma o powiedzenia, czy pokazania. Czasem wystarczy oderwać się na 5 minut od klawiatury, wziąć na kolana, wysłuchać, wesprzeć lub pochwalić, a dziecko będzie szczęśliwe i bezpieczne, a czasem potrzebne jest popołudnie wspólnie spędzone na przyjemnej zabawie i rozmowach. Niech dziecko czuje, że jest dla Ciebie ważne i że może Tobie ufać. Bądź zawsze po jego stronie, doceniaj jego zdanie, szanuj pomysły i wspieraj je! Przytulaj tak często, jak jest to możliwe!

Rozwijaj w dziecku motywację wewnętrzną
Niech odkrywa swoje pasje, a Ty pozwalaj mu je rozwijać by spełniało swoje marzenia. Wspieraj je w dokonywaniu zmian zachowania. Ucz, że ma prawo do błędów, a porażki są lekcjami na których wiele się uczy. Naucz czerpać satysfakcję z osiągania małych celów. Celebrujcie jego zwycięstwa! Pielęgnuj w domu atmosferę radości, dumy i satysfakcji. Twórz sytuacje, w których dziecko będzie dumne z siebie i pokazuj, jak mocno w nie wierzysz!

Niech spędza czas aktywnie
Wyjdźcie na basen. Pobiegajcie po lesie. Angażuj jego zmysły – bawcie się pokazując coś, będąc w ruchu, jednocześnie śpiewając lub mówiąc. Niech gra w piłkę z rówieśnikami i biega jak najczęściej.
Będzie miało dzięki temu lepszy nastrój, kondycję, koordynację ruchowo-przestrzenną, będzie mu łatwiej skupiać uwagę i zasypiać. O walce z otyłością, chorobami układu krążenia czy astmie nawet nie wspominajmy.

Pomóż swojemu maluchowi rozwijać się codziennie! Im szybciej zacznie, tym lepszy start będzie miało w życiu i więcej osiągnie.

-Chwileczkę, tylko kiedy ja mam to wszystko robić??

Jeśli nie jesteś w stanie bez przerwy wpajać dziecku dobrych nawyków i budujących przekonań, czy dbać o jego kondycję, uzupełnij jego środowisko w jak najbardziej wspierające otoczenie! Zapisz go do klubu sportowego, albo na inne kreatywne zajęcia!
Dzięki temu dodatkowo mocno rozwinie również umiejętności społeczne.

Ale jaki klub sportowy wybrać dla dziecka w wieku 2-10 lat?

Możesz zapisać dziecko do takiego, w których rodzice i trenerzy myślą jedynie o wynikach drużyny, wywołując presję na dzieciakach. Dyskryminują mniejsze dzieci, a wywyższają te, które są wyrośnięte jak na swój wiek i bardziej rozwinięte ruchowo.


Ale zamiast tego możesz wysłać je na trening Polonii Kraków by przekonać się, jak dużo pozytywnych zachowań maluch może nauczyć się na boisku.

Czy nie było by przyjemnie usiąść wieczorem w fotelu, wziąć swojego szkraba na kolana i wysłuchać jak z wypiekami na Twarzy pełne pasji opowiada o tym, jak dużo się dziś nauczyło, w czym było najlepsze, co zrobiło lepiej niż poprzednio i nad czym chce popracować? O tym jak Trener pochwalił je za osiągnięcia, a koledzy pomogli mu wstać, kiedy się przewróciło? O tym że już rozumie, że fajnie jest pomagać słabszym i że w niektórych rzeczach jesteśmy gorsi, ale są takie, w których jesteśmy mistrzami.

Siedzisz, słuchasz, przytulasz i z dumą patrzysz, jak wiele Twoje dziecko wynosi dobrych postaw i nawyków z radosnej i bezpiecznej zabawy na boisku.

To wszystko dzięki zasadom, jakie wpajają dzieciom wychowawcy Polonii Kraków.

Jakie to zasady?
1. SUKCES jest wynikiem zabawy, podejmowania małych wyzwań i robienia postępów w nauce każdego dziecka. Wyniki i tabele NIE są tutaj istotne, ale tylko i wyłącznie dobro i rozwój Twojego dziecka.
Wygrywanie jest mniej ważne, ale bycie lepszym niż było się na poprzednim treningu i nauczenie się nowej rzeczy – jest bardzo motywujące i daje niesamowitą radość.
I o to właśnie chodzi w rywalizacji dziecięcej! 
Niech Twoje dziecko robi swoje małe postępy!

2. Sport ma być zabawą! Wiemy, że dzieci najbardziej cieszy ruch, zabawa, wygłupy, obecność innych dzieci z którymi mogą się poznawać i bawić. To dlatego są bardziej energiczne i wyrabiają sobie nawyk bycia aktywnym.

3. Chwal, podziwiaj, doceniaj. Twoje dziecko jak każdy człowiek potrzebuje wsparcia!
Dlatego dajemy mu je i uczymy, jak pomagać innym! Empatia i uczynność to bardzo ważne cechy, które dzieci mają dobrze rozwinięte, ale kluczowym jest, by je stale pielęgnować!

4. NAJWAŻNIEJSZE! Doskonale rozumiemy, że Twoje dziecko zaczynając naukę nowej czynności robi wszystko najlepiej jak potrafi i wkłada w to całe serduszko!
Najistotniejsze, by zachować w nim tę chęć nauki, radość i pasję, z jaką uczy się. 
Wtedy będzie miało zdecydowanie mniej problemów z nauką i osiąganiem sukcesów w późniejszym życiu.A jeśli moje dziecko jest chorowite i nie ma zadatków na sportowca?

Jeśli Twoje dziecko nie jest okazem zdrowia i martwisz się, czy da sobie radę – tym bardziej zadbaj o jego rozwój fizyczny, bo ruch jest konieczny do jego prawidłowego funkcjonowania!

Czy da redę?
Bądź spokojna, wykwalifikowani trenerzy na pierwszym miejscu zadbają o jego bezpieczeństwo i komfort, dzięki indywidualnemu podejściu do Twojego malucha.

Sport skutecznie zapobiega między innymi otyłości i chorobom układu krążenia, wspomaga leczenie astmy i prawidłowy rozwój psychomotoryczny Twojego dziecka!
Dlatego szczególnie jeśli Twoje dziecko ma problemy ze zdrowiem – zapisz je już dziś i ciesz się obserwując jak się rozwija i nabiera odporności!


Czy chciałabyś dać wspaniały start w życiu swojemu maluchowi?

Zapisz go teraz na zajęcia Polonii Kraków i przekonaj się, jak szybko zacznie się rozwijać!

Gdzie jesteśmy?
Kraków Nowa Huta, Olsza, Prokocim, Bronowice i Krowodrza.

Jakie zajęcia najczęściej wybierają dzieci i rodzice?
Zajęcia głównie piłkarskie dla dzieci od 2 do 10 roku życia.

Zajęcia sportowe dla 2-latków?
Tak, założyliśmy pierwszy piłkarski „ żłobek”

Jak mogę zapisać swoje dziecko?
Wypełnij formularz > LINK
lub zadzwoń jak najszybciej
 pod numer: 794-65-45-49,
sprawdź, czy mamy wolne miejsce dla Twojej pociechy i umów się na pierwsze zajęcia.

Zapisz je do Polonia Kraków i ciesz się jego sukcesami i radością. Daj mu szansę na perspektywę zdrowego rozwoju psychicznego, fizycznego i społecznego! Ze spokojem obserwuj, jak dużo dobrych postaw i nawyków wynosi z radosnej i bezpiecznej zabawy z innymi dziećmi.

Czekamy na Twój mail lub telefon!

Zespół Polonii Kraków.

 

Zobacz nasze FILMY VIDEO:
tak wygląda trening Akademii Malucha (video)
tak wygląda trening Akademii Przedszkolaka (video)
tak wygląda trening Szkółki Piłki Nożnej (video)

jak zapisać dziecko na zajęcia Polonii Kraków (video)
jak ubrać dziecko na zajęcie w Polonii (video)

WIĘCEJ FILMIKÓW TU > (nasz kanał na youtube)

2017-04-13T10:00:10+00:00 Czerwiec 6th, 2017|