Wystartował plebiscyt na Trenera Roku i Drużynę Roku organizowany przez Gazetę Krakowską.

Do kategorii Trener Roku nominowani zostali trzej trenerzy Polonii Kraków – Witold Zelin, Paweł Miklasiński oraz Krzysztof Spytek!

Do kategorii Drużyna Roku nominowana została Polonia Kraków!

I teraz gorąca prośba do Was – ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!

Zasady są bardzo proste – wystarczy wysłać sms na numer 72355 (koszt 2,46 zł):

  • aby zagłosować na trenera Witolda Zelina, należy wysłać sms o treści: GTR.59
  • aby zagłosować na trenera Krzysztofa Spytka, należy wysłać sms o treści: GTR.23
  • aby zagłosować na trenera Pawła Miklasińskiego, należy wysłać sms o treści: GTR.286
  • aby zagłosować na drużynę Polonia Kraków, należy wysłać sms o treści: GWD.176

Z każdego numeru telefonu można wysłać dowolną liczbę sms-ów. Głosowanie trwa do 4 grudnia.

Przebieg plebiscytu można śledzić na stronach Gazety Krakowskiej:
Trener roku: https://gazetakrakowska.pl/p/ka…/sportowiec-roku%2C1006045/…
Drużyna Roku: https://gazetakrakowska.pl/p/ka…/sportowiec-roku%2C1006043/…

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie oraz udostępniania! Każdy głos może być na wagę zwycięstwa (a jak widać nasi trenerzy są obecnie wysoko!)

Kilka słów o trenerze KRZYSZTOFIE:
Krzysztof Spytek – trener piłki nożnej od 2012 roku, posiada kwalifikacje PZPN C ukończone w 2013 roku. Uczestnik wielu konferencji trenerskich. Odbył staż w Cracovii Kraków będąc asystentem przy roczniku 2002. Prowadził grupy orlików w zespołach KS Albertus oraz Armaturze Kraków. W Polonii Kraków jest trenerem od 2016 roku, gdzie prowadzi zajęcia w Akademii Piłki Nożnej oraz w Akademii Przedszkolaka.

Piłka nożna towarzyszyła mu od małego. Grał w wielu krakowskich klubach na różnych poziomach piłkarskich. Na swojej drodze spotykał trenerów, którzy do dziś są dla niego inspiracją nie tylko w pracy z dziećmi, ale także w życiu prywatnym. Z gry w piłkę nożną zrezygnował po narodzinach córki Justyny, jednak wiedział, że nadal chce być w sporcie.

Praca z dziećmi jest dla niego pasją, dlatego postanowił zostać trenerem. Każdy trening, mecz czy zawody są dla niego kolejnym wydarzeniem, które sprawia mu przyjemność. Jako wielki fan piłki nożnej cieszy go każdy moment, kiedy może przekazać coś ważnego swoim zawodnikom. Piłka nożna uczy wszystkiego – radości po zwycięstwach, ale również wyciągania wniosków po porażkach; pokazuje co robić aby stawać się lepszym zawodnikiem. Ponadto sport to dla zawodników masa nowych kolegów, z którymi na treningach przeżywa się piękne chwile.

Jego celem jako trenera jest to, aby dzieci przychodziły na treningi z ochotą i wychodziły uśmiechnięte, chce zaszczepić w nich pasję, którą sam posiada od małego. Przekazuje swoim zawodnikom, że piłka może w życiu bardzo pomóc i wiele nauczyć, ale przede wszystkim przypomina, że w tym wieku ma być dobrą zabawą.

Jako trener poświęca dużą część czasu w ciągu roku swoim podopiecznym z rocznika 2011. Dzięki temu chłopcy co tydzień mają zagwarantowane mecze, turnieje z najlepszymi Akademiami w Polsce. Jako swój największy sukces uważa wyjazd do Niemiec z zawodnikami Polonii w 2019 roku. I nie chodzi tutaj o wynik, ale o wspomnienia które ci chłopcy zachowają do końca życia. W pamięci będą mieć, że mogli brać udział w turnieju z takimi zespołami jak AC Milan, Manchester City czy FC Koln!

Kilka słów o trenerze WITOLDZIE:
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Trener piłki nożnej w Polonii Kraków oraz trener i wychowawca w Szkole Podstawowej nr 48 w Krakowie. Ponadto instruktor pływania, uczestnik kursów związanych z przygotowaniem motorycznym, a obecnie biorący udział w kursie trenerskim UEFA B.

Grał w klubach piłkarskich od najmłodszych lat kończąc w klasie maturalnej na szczeblu Małopolskiej Ligi Juniorów; następnie uczestnik Futbolowej Ligi Szóstek oraz rozgrywek Play Arena, obecnie gra rekreacyjnie.

Sport, a przede wszystkim piłka nożna to jego największa pasja, a przekazywanie jej młodym sportowcom na wszelkie możliwe sposoby jest największym celem, aby dzięki ciężkiej pracy nad sobą w połączeniu z zamiłowaniem do gry osiągnęli sukces w życiu sportowym i osobistym. W pracy trenera lubi patrzeć na rozwój i postępy swoich podopiecznych na przestrzeni lat i sprawiać, żeby stawali się lepszymi sportowcami i ludźmi każdego dnia.

W Polonii Kraków od 2015 roku, obecnie trener rocznika 2012 na Hucie oraz grup Akademii Malucha, Przedszkolaków i Szkółki w Bronowicach. Regularnie bierze udział w licznych meczach oraz turniejach (m.in. „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – największym w Europie turnieju dla dzieci).

W 2016 roku wyróżniony przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego za udział w programie “Mój Trener”.

Kilka słów o trenerze PAWLE:
absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, mgr wychowania fizycznego i obronnego, instruktor piłki nożnej, trener UEFA B. Posiada uprawnienia instruktora koszykówki, sportów siłowych, trenera personalnego. Kwalifikowany kierownik placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, wychowawca kolonijny i kierownik wycieczek szkolnych. Uczestnik wielu konferencji poświęconych szkoleniu dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej i przygotowania motorycznego. Nauczyciel w jednej z krakowskich szkół średnich.

W Polonii Kraków pracuje od 2006 roku. Obecnie w klubie pełni również funkcję koordynatora Akademii Piłki Nożnej. Za główne cele swojej pracy uważa wychowanie zdrowych, sprawnych, a zarazem inteligentnych i pewnych siebie podopiecznych, którym sport będzie towarzyszył przez całe życie.