Jak powstała Polonia?

Poznaj historię powstania Polonii Kraków!

Zacznijmy od początku – dlaczego powstała Polonia Kraków?

W 2004 roku mój pierwszy syn miał 5 lat. Wszędzie chodził z piłką i wciąż prosił mnie abym z nim grał. Wreszcie stwierdziłem, że to już chyba czas, aby zapisać go na zajęcia piłki nożnej. Jako kochający rodzic zacząłem rozglądać się za odpowiednimi zajęciami. Wtedy w Krakowie działało tylko kilka klubów piłkarskich prowadzących zajęcia dla takich maluchów. Wybrałem się więc i odwiedziłem wszystkie. Po wizycie w kilku klubach, na kilku treningach z przerażeniem stwierdziłem, że do żadnego z nich nie zapiszę swojego syna! Trenerzy i działacze najzwyczajniej w świecie zniszczą jego psychikę!

W młodości sam trenowałem piłkę nożną oraz koszykówkę, pozostało mi tylko jedno – postanowiłem założyć klub sportowy! Klub Sportowy w którym dzieci uczyły by się sportu w normalnych i godnych warunkach. Klub Sportowy w którym każde dziecko będzie szanowane i ważne! Klub Sportowy w którym trenować będzie mógł każdy – bez względu na to czy ma talent czy po prostu kocha się ruszać!

Tak oto 30 stycznia 2005 roku powstała Polonia Kraków.

Mimo, iż od założenia Polonii minęło już sporo czasu, nasza misja jest stale aktualne. Powstało sporo klubów w których podejście jest coraz lepsze – jednak w większości z nich zwycięstwa nadal są ważniejsze od dzieci! Dlatego też mimo licznych problemów (np. z dostępem do boisk czy sal gimnastycznych) Polonia istnieje i cały czas się rozwija. Siły dodaje nam fakt, że ogromna większość rodziców jest zachwycona naszymi zajęciami, a dzieci nie mogą doczekać się każdego treningu.

Wszystkim naszym sympatykom dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i dopingowanie!

Chechelski Rafał – Prezes Zarządu

Sprawdź co w sportowym szkoleniu dzieci jest dla nas ważne oraz jakie są nasze priorytety

Nasza filozofia