Wiosna za pasem, temperatura idzie mocno w górę, wieczory mamy coraz krótsze, słońce świeci intensywniej, więc warto zastanowić się nad aktywnym i sportowym wykorzystaniem tej pory roku. Godne polecenia są zarówno gry zespołowe, jak i sporty indywidualne, najważniejsze jest jednak to, aby nie zmarnować ani jednej chwili wiosennej aury.

Piłka nożna

Tłumaczyć chyba nie trzeba „dlaczego ona”… Dyscyplina wywołująca prawdziwą ekscytację w każdym zakątku globu. Do jej uprawiania nie potrzeba jakichś nie wiadomo jak wielkich nakładów. Wystarczy odpowiednie obuwie i dobra „gała”. Nie czekaj ani chwili – zbierz dzieci (zaproś dzieci sąsiadów lub znajomych), weź ze sobą futbolówkę i udaj się na orlika! Co w przypadku, gdy orlika brakuje? Zorganizuj grę jak ze swojego dzieciństwa – postaw dwie butelki z wodą lub plecaki na kawałku wolnej przestrzeni w parku, które będą imitować słupki i… graj ze swoimi maluchami! Naprawdę nie potrzebujesz wiele.

Koszykówka

U nas, w Polsce, może nie tak popularna, jak w Stanach, ale również posiadająca oddanych fanów, szczególnie tych z czasów Michaela Jordana i „Bullsów”. Dobre warunki do grania w kosza istnieją zwłaszcza w mieście, gdzie jest sporo asfaltu i betonu :). Podobnie jak w przypadku „kopanej”, nie potrzeba jakichś ogromnych kwot, by przygotować się do gry w kosza :)

Unihokej

Coś nietypowego? Unihokej! Sport niezwykle widowiskowy, emocjonujący, choć w naszym kraju niestety ciągle jeszcze słabo popularny. Występuje w dwóch wariantach – gry na rolkach, bądź w zwykłym obuwiu. W unihokeju zawsze trzeba pamiętać o jednym – by nie podnosić za wysoko kija i nie mylić tej gry z golfem! ;)

Badminton

Przy nim również trzeba się trochę napocić :). Jednakże dwie rakietki, lotka, dobrze napięta siatka i trochę miejsca do grania, potrafią dać naprawdę sporo frajdy! Dzieci bardzo chętnie próbują gry w badmintona – na początku nie jest łatwo (szczególnie tym młodszym), ale podejmują wyzwanie i starają się opanować rakietę. Gra wymaga zaangażowania, ruchu i szybkości, dlatego jest bardzo rozwijająca.

Bieganie

Ostatnimi czasy stało się wyjątkowo modne – gdzie nie wyjrzeć, tam widać prawdziwe tabuny biegaczy. Motywacją dla nich najczęściej jest należyte zadbanie o sylwetkę, ale również poprawa kondycji, czy spędzanie wolnego czasu poza swymi czterema ścianami. Dla dzieci samo bieganie nie jest zbyt ciekawie, ale zabawa w berka lub ganianego kompletnie odmienia tą dyscyplinę :)

Rower

Dobrze wpływa na ogólne samopoczucie, wzmacnia kondycję, ma dodatni wpływ na zdrowie, ale chyba najważniejsze, to fakt, iż dzięki niemu można urządzić sobie w wolnej chwili fascynujące wycieczki za miasto, pozwiedzać ciekawe miejsca, popodziwiać niezapomniane krajobrazy itp. Jest to bardzo fajna forma spędzenia czasu całą rodziną, a do tego buduje w dziecku wytrwałość oraz dążenie do osiągnięcia celu, który sobie wyznaczyliśmy. Radość z jego osiągnięcia – bezcenna!

Rolki

Jeśli ktoś zimą lubi łyżwy, to propozycja jak znalazł! Bardzo dobrze wpływają na rzeźbę nóg. Zwłaszcza na początku swojej przygody z rolkami należy uważać na upadki i wywrotki, ale gdy już osiągniemy odpowiednią wprawę, to jazda potrafi sprawić naprawdę mnóstwo przyjemności!

Frisbee

Jest to gra wymagająca niewielkich nakładów finansowych, a dająca dużo zabawy! Można grać w dwie osoby, można całą rodziną. Dzieci bardzo chętnie podejmują wyzwanie rzucania frisbee, nawet gdy początkowo nie jest łatwo. Gra prosta do zorganizowania, wymaga bowiem tylko dysku i wolnej przestrzeni w parku czy na podwórku. Jest natomiast bardzo rozwijająca, ponieważ wymaga zaangażowania, szybkości reakcji, zwinności. Idealna do zabawy całą rodziną.

Treningi piłki nożnej są bardzo rozwijające. Jednak wszechstronny ruch jest wymagany, aby dzieci rozwijały się prawidłowo. Im cześciej tym lepiej. Zachęcamy do rodzinnej zabawy w sport!