Orliki Młodsze (2007) na Turnieju w Krzeszowicach

Pierwsza niedziela kwietnia okazała się niezwykle pracowitą dla zawodników z rocznika 2007 reprezentujących Polonię Kraków na Turnieju w Krzeszowicach. Nasi podopieczni od “wczesnych” godzin rannych do popołudniowych walczyli o jak najlepszy rezultat, a zarazem sprawdzenie swoich umiejętności.

W turnieju wzięło udział 18 zespołów, podzielonych na 3 grupy, gdzie drużyny rywalizowały w systemie każdy z każdym. Po zmaganiach w grupach zawodnicy walczyli w fazie play-off o poszczególne miejsca. Łącznie każda drużyna rozegrała 7 spotkań. Orliki Polonii w wyniku losowania trafili do grupy B, gdzie zmierzyli się z takimi przeciwnikami jak: Hat-trick Skawina, FC Będzin, UKS AP 21 Trzebinia, APMT Krzeszowice oraz APMT Czernichów.

Pierwsze dwa spotkania z Hat-trick Skawiną, FC Będzin finalnie zakończyły się porażką, kolejno 1:4 i 0:3.  Przyczyn niepowodzenia można upatrywać w ospałości zespołu i niepewności we własne umiejętności, które są naprawdę duże i drzemią w zawodnikach. Niestety do wyniku w obu spotkaniach znacząco przyczyniły się błędy sędziowskie, po których drużyna traciła pierwszą bramkę. Taki stan rzeczy i frustracja zawodników tylko pogorszyły sytuację.
Kolejny mecz był przełomowym dla Polonii. Zawodnicy stanęli do walki z drużyną APMT Krzeszowice, czyli gospodarzami turnieju i zdobyli jeden punkt remisując 2:2. Starcie mogło zakończyć się na korzyść Polonii, ale w ostatnich minutach spotkania sędzia nie zauważył faulu na naszym zawodniku zmierzającym do bramki przeciwnika. Kolejne mecze wyglądały już znacznie lepiej w wykonaniu Orlików.  Najpierw odnieśli zwycięstwo 2:1 nad UKS AP 21 Trzebinia, a następnie rozgromili 9:0 APMT Czernichów. Po podsumowaniu rezultatów nasi zawodnicy zajęli 4 miejsce w grupie, przegrywając stosunkiem bramkowym z miejscem trzecim. Zgromadzone “oczka” i zdobyte miejsce dało prawo walki w turniejowych zmaganiach o miejsca 9-12.
Pierwsze z dwóch spotkań zakończyło się zwycięstwem 4:3 dla Polonii. Od początku nasi zawodnicy dominowali nad przeciwnikiem szybko strzelając 2 bramki. Niestety w połowie starcia poczuli się zbyt pewnie i sprezentowali przeciwnikom aż 3 bramki. Na całe szczęście szybko doprowadzili do wyrównania, by w samej końcówce zadać ostateczny cios. W ostatnim meczu, Orlikom przyszło się zmierzyć  z Prądniczanką Kraków. Podobnie jak we wcześniejszym starciu, nasi zawodnicy szybko strzelili 2 gole i nieco cofnęli się do defensywy, czego efektem była strata bramki. Wynik nie uległ już zmianie i to Polonia zajęła najlepsze możliwe miejsce po rozstrzygnięciach w grupie.

Z punku szkoleniowego był to bardzo owocny turniej. Zawodnicy po raz pierwszy od okresu zimowego rozegrali spotkania na świeżym powietrzu i to w dodatku kilka z nich na murawie. Potyczki z kolejnymi rywalami ujawnił mocne i słabe strony naszego zespołu. Dzięki temu sztab szkoleniowy będzie miał jeszcze kilka treningów, aby odpowiednio przygotować zawodników do zbliżających się rozgrywek Minimistrzostw Deichmanna oraz Klubowych Mistrzostw Polski. Trzeba podkreślić, że powiew ciepłego lata w kwietniowy dzień nie ułatwił zadania Orlikom.
Pogoda, ilość i intensywność spotkań oraz czas w jakim zostały rozegrane utwierdziły trenera w obserwacji, iż ten nigdy nie widział swoich zawodników tak zmęczonych po grze w piłkę nożną :)

2017-04-04T00:42:57+00:00 Kwiecień 4th, 2017|