Nasze orliki z rocznika 2011 zakończyły kolejny piłkarski weekend. W piątek rozegraliśmy sparing z zespołem Prądniczanki Kraków. Był to dla nas cenny mecz ponieważ chłopcy mogli realizować założenia zlecone przez trenera. Po prawie 90 minutowym meczu Polonia wygrywa strzelając dużo ładnych bramek. Na wyróżnienie zasługuje akcja w której wszyscy zawodnicy brali udział i została zakończona pięknym uderzeniem Michała Kucały w samo okienko.
Bramki strzelali:
Sz. Wójcik ⚽ ⚽
Stępień ⚽ ⚽ ⚽
Putek ⚽ ⚽ ⚽ ⚽
Żywczak ⚽ ⚽ ⚽ ⚽ ⚽ ⚽
Dziemba ⚽ ⚽ ⚽
M. Wójcik ⚽ ⚽ ⚽ ⚽ ⚽
Gołąb ⚽
Kucała ⚽ ⚽ ⚽ ⚽ ⚽ ⚽
Walczak ⚽ ⚽
Piwowarczyk ⚽

Ziomek ⚽ ⚽

 

Dziękujemy zespołowi Prądniczanki za możliwość rozegrania meczu i życzymy powodzenia! W sobotę podzieliśmy się na dwie grupy i odwiedziliśmy po raz kolejny województwo Śląskie. Jedna grupa z trenerem Miłoszem brała udział w turnieju w Sosnowcu zaś druga z trenerem Krzysztofem rozgrywała Wielki Finał Masters Cup w Katowicach. W Sosnowcu było bardzo dużo gry bo aż 6 meczy 30 minutowych co czasem dało się we znaki bo zwyczajnie brakowało sił. Polonia ostatecznie wygrywa 1 spotkanie i ponosi 5 porażek. Mimo to chłopcy zbierają cenne doświadczenie ponieważ rywalizowali z bardzo mocnymi zespołami. Na wyróżnienie i pochwałę zasługuje bardzo dobra postawa Krzysia Gozdka, Patryka Żywczaka oraz Bartka Sobola którzy mimo iż wyniki były niekorzystne to starali się cały czas realizować zadania nałożone przez trenera. Również wielkie brawa dla Kacpra Kulika który wiele razy ratował zespół przed utratą bramki a sam zdobył ich 3 grając cały czas jako bramkarz.  Wszyscy chłopcy zostawili kawał zdrowia na boisku w Sosnowcu i za to należy im się uznanie. Po tym turnieju wiemy że nadal dużo pracy przed nami i już od wtorkowego treningu pracujemy ze zdwojoną siłą.

W Polonii zagrali:
Kulik, Dziemba, Sobol, Badur, Wróbel, M. Wójcik, Żywczak, Walczak, Gozdek
❌Rekord Bielsko Biała – Polonia 4:1 (M. Wójcik)
❌Stadion Śląski Chorzów – Polonia 7:3 (M. Wójcik x2, Kulik)
❌Rozwój Katowice – Polonia 10:3 (Dziemba, Żywczak, Gozdek)
❌APN Czeladź – Polonia 6:5 (Kulik, Żywczak x2, Walczak, Gozdek)
✅Sparta Katowice – Polonia 1:10 (Żywczak x4, M. Wójcik x2, Gozdek x2, Sobol, Kulik)

❌Stadion Śłąski Chorzów – Polonia 3:2 (Gozdek, Walczak)

Dziękujemy wszystkim przeciwnikom za możliwość rywalizacji i życzymy powodzenia!

10 km dalej od Sosnowca, walczyliśmy w Katowicach. Wielki finał Masters Cup to turniej na który od udanych eliminacji czekaliśmy z niecierpliwością. W Kopalnia Futbolu spotkało się 7 najlepszych zespołów i od początku wiedzieliśmy że wszystkie mecze będą bardzo wyrównane. Tym razem powrócił nam syndrom pierwszego meczu w którym przegrywamy 4:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Następnie chłopcy wracają do gry i wygrywają kolejne 5 spotkań. Tabela Końcowa pierwsze miejsce dla Zagłębia Sosnowiec, drugie dla Polonii, trzecie dla AP 21 Chrzanów. Polonia gromadzi tyle samo pkt co Zagłębie ale zdecydował bezpośredni mecz. Na koniec jeszcze sparing ze zwycięzcami turnieju którzy ponownie wygrywają i tym samym pokazują że tego dnia byli lepsi. Trener Spytek jest bardzo zadowolony ze swoich zawodników którzy rozegrali świetne zawody z tak mocnymi przeciwnikami. Jako nagrodę otrzymujemy puchar, medale oraz bon 300 zł na zakupy w sklepie sportowym. W przerwie między meczami odbył się testy organizowane przez Coerver Coaching Śląsk Z naszych zawodników trener wyznaczył Michała Kucałę i Franka Putka którzy po 3 zadaniach znaleźli się w środku stawki. Na pewno dla nich to cenne doświadczenie i możliwość pokazania swoich umiejętności technicznych. Dziękujemy organizatorom za świetny turniej – nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Gratulujemy wszystkim zespołom awansu do Wielkiego Finału i dziękujemy za możliwość rywalizacji na tak wysokim poziomie!
W Polonii zagrali:
Gierasiński, Pajdos, Suszczyk, Sz. Wójcik, Piwowarczyk, Kucała, Stępień, Putek, Borkowski, Więch
❌Zagłębie Sosnowiec – Polonia 4:2 (Kucała, Stępień)
✅Zatorzanka Zator – Polonia 1:2 (Kucała x2)
✅Ruch Chorzów – Polonia 1:3 (Kucała x3)
✅UKKS Katowice – Polonia 3:4 (Putek x2, Kucała, Stępień)
✅AP 21 Chrzanów – Polonia 0:3 (Putek x2, Borkowski)

✅Blaze Kędzierzyn Koźle – Polonia 2:6 (Putek, Kucała x4, Borkowski)

Tabela końcowa:
1. Zagłębie Sosnowiec ?
2. POLONIA KRAKÓW ?
3. AP 21 Chrzanów ?
4. UKKS Katowice
5. Zatorzanka Zator

6. Ruch Chorzów7. Blaze Kędzierzyn Koźle