W sobotę pokonaliśmy ponad 100 km aby udać się na turniej do Staszowa. W zawodach udział wzięło 6 zespołów, które rywalizowały między sobą a o końcowych rozstrzygnięciach decydowała tabela. Polonia rozegrała bardzo dobre zawody, w każdym meczu staraliśmy się prowadzić grę i narzucić swoje warunki na boisku. Ostatecznie odnosimy 3 zwycięstwa oraz 2 remisy co daje nam 3 miejsce w całym turnieju.  Fakt że turniej był bardzo wyrównany potwierdza to że 3 pierwsze miejsca miały taką samą ilość punktów i o miejscach decydowała lepsza różnica bramek. Na wyróżnienie zasługuje bramka Krzysia Jacewicza, piłka po jego strzale leciała z taką siła że dwukrotnie uderzyła w poprzeczkę i wpadła do bramki. Polonia w całym turnieju straciła tylko jedną bramkę. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Mikołaj Więch który rozegrał świetne zawody w obronie.

Dziękujemy wszystkim rywalom za możliwość rozegrania meczów – to była czysta przyjemność.

Polonia wystąpiła w składzie:
Gierasiński, Jacewicz, Suszczyk, Więch, Sz. Wójcik, Badur, Gozdek, Budych, Walczak
Polonia – Pogoń ll Staszów 1:0 (Sz. Wójcik)
Polonia – APPN Mielec 1:1 (Suszczyk)
Polonia – Stal Mielec 2:0 (Suszczyk, Walczak)
Polonia – Pogoń l Staszów 5:0 (Jacewicz x2, Budych, Suszczyk, Gozdek)

Polonia – Galacticos Ostrowiec 0:0

W niedzielę ostatni turniej w tym roku. Udaliśmy się na dwa zespoły do Krzeszowic. Turniej był bardzo mocno obsadzony i wszystkie mecze wyrównane.

Drugi zespół Polonii w grupie odniósł 2 zwycięstwa oraz poniósł dwie porażki co dało nam walkę o 7 miejsce. Tam trafiamy na zespół Płaszowianki Kraków w którym trener Krzysztof stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej. Sentymentów nie było i Polonia pewnie wygrywa 2:0.  Chłopcy z drugiej drużyny mogą być zadowoleni bo trafili do mocniejszej grupy, zostawili sporo serca i zdrowia na boisku. Piłkarsko w każdym meczu byliśmy zespołem równym do przeciwnika ale brakło trochę skuteczności oraz koncentracji w grze obronnej.

Polonia ll Kraków wystapiła w składzie:
Kulik, Suszczyk, Jacewicz, Żywczak, Borkowski, M. Wójcik, Pich, Siwek, Dziemba
Polonia ll Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:1
Polonia ll Kraków – Krakus Nowa Huta 1:2 (Pich)
Polonia ll Kraków – Jadwiga Kraków 3:0 (Borkowski x2, M. Wójcik)
Polonia ll Kraków – APMT Limanowa 1:0 (Jacewicz)
Mecz o 7 miejsce:

Polonia – Płaszowianka 2:0 (Borkowski, Żywczak)

Pierwszy zespół Polonii w grupie wygrał wszystkie 4 spotkania, co dało nam awans do wielkiego finału. W grupie bardzo emocjonujący był mecz z zespołem APMT Polska w którym zwyciężyliśmy 2:1 a świetną interwencją w końcówce spotkania popisał się Konrad Pajdos. Gdy by wtedy wpadła bramka została by nam gra o 3 miejsce. W finale trafiamy na zespół APMT Limanowa. Emocjonujące spotkanie w którym pada remis 1:1. Szymon Wójcik trafia z rzutu wolnego i wielka radośc w Polonii ale… rzut wolny miał być pośredni i gol nie zostaje uznany. Poznaliśmy na własnej skórze co to znaczy VAR i nie polecamy tego uczucia. Ostatecznie o końcowym wyniku miały decydować rzuty karne które przyniosły jeszcze większe emocje. Gdy po 6 pierwszych uderzeniach był remis 1:1 nadszedł moment na decydujące rozstrzygnięcia. W Polonii pewnie trafił Szymon Wójcik a Kondzio świetnie obronił strzał zawodnika z Limanowej. Wielka radość obu naszych zespołów, kółeczko na środku boiska i czekamy na dekoracje. Każdy z chłopców dostał Mikołajową paczkę i wszyscy z uśmiechem na twarzy wracamy do domów. Dodatkowo Konrad Pajdos który rozegrał świetnie zawody a w finale obronił aż 3 rzuty karne zostaje wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Warto też podkreślić świetny turniej w wykonaniu Franka Putka który o jedną bramkę przegrał walkę o koronę króla strzelców. Franko zdobył 7 bramek i był zdecydowanie pierwszoplanową postacią w ataku Polonii. Dziękujemy wszystkim rywalom za wyrównane spotkania. Poziom był świetny.

Polonia l Kraków wystąpiła w składzie:
Pajdos, Sz. Wójcik, Więch, Piwowarczyk, Wróbel, Budych, Stępień, Kucała, Putek
Polonia – Zagłębie ll Sosnowiec 4:0 (Putek x3, Kucała)
Polonia – Błękitni Modlnica 3:0 (Budych x2, Sz. Wójcik)
Polonia – Płaszowianka Kraków 4:0 (Putek x2, Stępień, Budych)
Polonia – APMT Polska 2:1 (Kucała, Putek)
Finał:
Polonia – APMT Limanowa 1:1 (Putek)

Karne strzelili: Putek, Sz. Wójcik

Tym samym w zakończyliśmy bardzo dobry piłkarsko 2020 rok w roczniku 2011.