W niedzielę czekały na nas nie lada emocje. Ostatni dzień rozgrywek Deichmanna w których dwa nasze zespoły liczyły się w walce o końcowy triumf. Ostatecznie trofeum trafia do Francji która wykorzystała potyczkę kolegów i po dwóch zwycięstwach zapewniła sobie wygraną w całym turnieju.
Mimo to nie brakło emocji bo mecz z Polską wygraliśmy 1:0 i do końca było nerwowo. Na pewno cieszy to że Francja zgromadziła największą ilość punktów, strzeliła najwięcej goli i najmniej ich straciła. Włosi ostatecznie zajęli 3 miejsce. Porażka w pierwszym spotkaniu z Argentyną kosztowała nas spadek o dwa miejsca ale powody do radości i tak są. Chłopcy przez dużą cześć turnieju prezentowali najładniejszą piłę, grając bardzo zespołowo i kombinacyjnie. USA turniej kończy turniej na 9 miejscu. Niestety często były braki kadrowe co miało duży wpływ na końcowy wynik. Mimo wszystko chłopcy i Milena zawsze zostawiali dużo zdrowia i serce na boisku za co należą im się duże brawa. Dodatkowo nasz zawodnik Michał Kucała został królem strzelców z liczbą 61 bramek na koncie. Ogromna przewaga nad drugim miejscem które trafia do….. naszego zawodnika z USA – Tymoteusza Walczaka który zgromadził 47 bramek! Brawo chłopcy.

Wyniki z dnia dzisiejszego:

Francja – Polska 1:0 (Kucała)
Francja – Belgia 22:0 (Putek x8, Kucała x6, Stepień x4, Budych x4)
Włochy – Argentyna 2:6 (Gozdek, Borkowski)
Włochy – Trynidad i Tobago 7:1 (Gozdek x2, Borkowski x4, Żywczak)
USA – Meksyk 9:1 (Walczak x5, Badur x2, Ziomek, Łotak)
USA – Polska 1:3 (Łotak)
USA – Vanuatu 7:1 (Walczak x5, Ziomek, Sobol)
USA – Holandia 2:5 (Walczak x2) – w tym meczu gratulujemy zawodnikom Polonii 2012 zwycięstwa ze starszymi kolegami!
Mamy godnych następców, którzy w przyszłym roku, mamy nadzieję obronią tytuł mistrzowski. Ubolewamy że w tym roku nie odbędzie się finał finałów ale w pełni rozumiemy słuszną decyzję organizatorów.