Kolejny weekend za naszymi orlikami z rocznika 2011. W sobotę wzięliśmy udział w turnieju Masters Cup, który był również eliminacjami do wielkiego finału. Turniej rozgrywany był jednocześnie w 3 miastach w województwie Śląskim. Z każdego turnieju dwa pierwsze miejsca miały awansować do wielkiego finału a kolejne dwa do małego. Polonia została wylosowana na SMS Arenę w Tychach, gdzie czekała na nas bardzo ciekawa 8 zespołowa grupa. Turniej można określić jednym zdaniem: To był nasz dzień. Polonia zwyciężyła we wszystkich 7 meczach prezentując bardzo ładną grę, determinacje i ogromne zaangażowanie. Chłopcy byli głodni gry, wywierali presję na przeciwnikach szybkim odbiorem piłki który skutecznie zamieniali na bramki. Bardzo dobrze wyglądała współpraca na boisku i komunikacja. Nagrodą za bardzo dobra grę jest pierwsze miejsce i awans do wielkiego finału, który już 13 lutego w Katowicach.

Skład Polonii:
Gierasiński, Pajdos, Suszczyk, Więch, Sz. Wójcik, Piwowarczyk, Putek, Kucała, Borkowski
✅Polonia – MKS Żory 4:1 (Kucała x2, Putek x2)
✅Polonia – Zatorzanka Zator 5:3 (Putek x2, Kucała, Suszczyk, Piwowarczyk)
✅Polonia – GKS Katowice 8:0 (Kucała x2, Sz. Wójcik, Więch, Borkowski x3, Piwowarczyk)
✅Polonia – Pogoń Imielin 7:2 (Putek x2, Kucała x4, Borkowski)
✅Polonia – AKS Mikołów 4:0 (Kucała, Sz. Wójcik, Putek x2)
✅Polonia – GKS Tychy 3:0 (Kucała, Putek x2)
✅Polonia – Górnik Libiąż 10:1 (Kucała x4, Putek x3, Więch, Borkowski, Piwowarczyk)

Warto dodać że wszyscy zawodnicy z pola zdobyli przynajmniej jednego gola. Dziękujemy wszystkim przeciwnikom za rywalizację i czekamy na finały. W niedzielę rozegraliśmy dwa ciekawe mecze towarzyskie z zespołem Raby Dobczyce. W obu meczach było dużo ciekawych akcji po obu stronach a wszyscy bramkarze mieli co robić. W pierwszym spotkaniu o kilka bramek lepsza okazała się drużyna Polonii, zaś w drugim padł istnie hokejowy wynik remisowy 10:10. Na wyróżnienie zasługuje bardzo ładna bramka z główki Patryka Żywczaka, który tyłem do bramki przelobował bramkarza. Dziękujemy zespołowi Raby za cenną grę i do zobaczenia bo pewnie jeszcze nie raz w tym sezonie się spotkamy.

✅Polonia – Raba Dobczyce 9:2 (Kucała x4, Stępień x3, Dziemba, Piwowarczyk)
?Polonia – Raba Dobczyce 10:10 (Walczak x4, Siwek, Łotak, Żywczak x2, M. Wójcik, Ziomek)

W Polonii zagrali:
Gierasiński, Pajdos, Sz. Wójcik, Jacewicz, Więch, Stępień, Kucała, Piwowarczyk, Pich, Dziemba, Kulik, Wróbel, Siwek, Łotak, Walczak, Sobol, Ziomek, Żywczak, M. Wójcik