Orliki Starsze w Lidze Halowej MZPN

Jak co roku stałym punktem szkoleniowym zawodników z rocznika 2007 jest udział w Halowej Lidze o Puchar Prezesa MZPN. Tradycyjnie do rozgrywek zgłoszonych zostało 2 drużyny Orlików.

Pierwszą drużynę Polonii Kraków po dwóch kolejkach znakomicie charakteryzują następujące liczby – 4 spotkania, 12 punktów, 25 bramek strzelonych i 0 straconych. Na inaugurację ligi Nasi zawodnicy wysoko pokonali Wawel Kraków 14:0. W drugim, zaciętym spotkaniu tego dnia Orliki udowodniły swoją wyższość nad zespołem Krakusa Swoszowice wygrywając 2:0. Dwa tygodnie później po raz kolejny kadrowicze Polonii nie pozostawili złudzeń rywalowi. Najpierw zdominowali drużyną Pogoni Miechów wygrywając 2:0, a później wysoko pokonali zespół Wandy Kraków. Znakomite występy drużyny to efekt ciężkiej pracy na boisku wszystkich jej zawodników, począwszy od bramkarza a skończywszy na strzelcach bramek.

Drugiej drużynie Polonii nie wiedzie się tak dobrze. Dotychczas Nasz zespół rozegrał trzy spotkania, w których zmuszony był uznać wyższość rywala. Były to kolejno mecze ze SF Staniątki (1:3), Krakusem Swoszowice (0:1) oraz Borkiem Kraków (0:2). We wszystkich spotkaniach Nasi zawodnicy mieli swoje sytuacje i okazje do wywalczenia korzystnego wyniku. Niestety zabrakło trochę szczęścia i spokoju w kluczowych sytuacjach. Ponadto niemal wszystkie błędy własne były szybko wykorzystywane przez rywali i zamieniane na bramkę. Jednak to nie wyniki są dla nas najważniejsze! Najważniejsze, że chłopcy dają z siebie wszystko i dlatego jesteśmy z nich dumni :)

2017-12-11T06:49:32+00:00 Grudzień 11th, 2017|