W sobotę 15 czerwca chłopcy z rocznika 2008 rozegrali ostatni turniej w barwach Polonii Kraków. Na mocy porozumienia między klubami zawodnicy orlików starszych Polonii od września będą kontynuować przygodę z piłką w Akademii Sportu Progres.

Gościliśmy w Sulechowie, gdzie tamtejsza Zawisza organizowała turniej na zakończenie sezonu. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy. Mimo wyrównanego przebiegu spotkania przegraliśmy 3-0, znakomicie bronił bramkarz Zawiszy, na którego przez 30 minut nie mogliśmy znaleźć sposobu. Nawet uderzenia po rykoszecie były pewnie bronione. W drugim spotkaniu zagraliśmy z drużyną dziewczyn Puszczy Niepołomice. Po 5 minutach gry prowadziliśmy 5-0 i zanosiło się na pogrom, dlatego zaczęliśmy grać jednym zawodnikiem w polu mniej, aby nieco wyrównać szanse. Ostatecznie wygraliśmy 9-3, a dziewczyny szczególnie w drugiej połowie “wróciły do gry” i do samego końca walczyły. Ostatni mecz decydował o drugim miejscu w turnieju. Przeciwnikiem był AMP Kick Star, który też po dwóch meczach miał 3 punkty. To było w Naszym wykonaniu najlepsze spotkanie. Konsekwentnie w obronie, z dużą liczbą podań podczas rozgrywania akcji skutecznie wypunktowaliśmy rywala aplikując siedem bramek. Na listę strzelców wpisało się 5 zawodników, co świadczy o zespołowej grze. Nie ważne kto strzela, ważne kto wygrywa. Oby w barwach Progresu ta myśl przyświecała wychowankom Polonii.

Na koniec rozdano pamiątkowe puchary, a statuetka najlepszego zawodnika drużyny Polonii trafiła do Marcela Studzińskiego, który w całym turnieju zdobył 6 bramek. Brawa należą się jednak wszystkim, którzy dotarli na boisko w Sulechowie. Okres przedwakacyjny wpłynął na liczne nieobecności (niektóre nie wyjaśnione) co sprawiło, że Naszym bramkarzem był Filip (zawodnik trenujący w Sulechowie). Oby na ostatnich dwóch treningach w najbliższym tygodniu frekwencja dopisała.