Orliki Starsze tryumfują w Skawinie!!

W niedzielne popołudnie odbyła się 7 edycja turnieju Dragon Piast Cup. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabrakło zawodników z rocznika 2007. Po dwóch drugich miejscach w kolejnych latach, w końcu nasi zawodnicy nie mieli sobie równych na boisku i odnieśli zwycięstwo. Ponadto po raz kolejny w zawodach wystartowały dwie ekipy Orlików.

Polonia I trafiła do grupy B, w której nie miała sobie równych. Dwa zwycięstwa – ze Świtem Krzeszowice (5:0) i KS Zakopane II (4:1) oraz remis z drużyną Dream Team Bochnia (0:0) pozwoliły zająć naszym zawodnikom pierwsze miejsce.  W półfinale Orliki zdominowali i pewnie pokonali Futbol Akademię Jurajską 3:0. W finale przyszło się nam zmierzyć z gospodarzami turnieju – zespołem Piasta Skawina. Mecz stał na wysokim poziomie, a głośny doping ze strony kibiców obu drużyn był odczuwalny na boisku. Pomimo kilku znakomitych akcji nasi zawodnicy nie mieli szczęścia i dwukrotnie obili słupek drużyny Piasta. Po 14 minutach wynik nadal był nierozstrzygnięty – 0:0. O wygranej zdecydował konkurs rzutów karnych, który 2:0 wygrała nasza drużyna!
Warto podkreślić, że Polonia I była jedynym niepokonanym zespołem w turnieju. Z przebiegu całych zawodów śmiało można powiedzieć, że nasza drużyna prezentowała najwyższy poziom piłkarskich umiejętności. Ponadto Maciej Serafin został uhonorowany tytułem Król Strzelców!

Polonia II rywalizowała w grupie B. Niestety we wszystkich meczach grupowych musiała uznać wyższość przeciwników. Z przebiegu gry nie byliśmy drużyną gorszą na tle przeciwnika. Głównie zabrakło spokoju, w kluczowych momentach opanowania i dokładności oraz przede wszystkim troszkę szczęścia. Nasza drużyna swoje mecze przegrywała w ostatnich 2 minutach, pomimo licznych sytuacji strzeleckich, które sobie wypracowała.
W walce o miejsca 5-8 Polonia II rozgromiła drużynę KS Zakopane II 4:0. Było to zgoła odmienne spotkanie, w którym wszystko wychodziło. Niestety w meczu o 5 miejsce zawodnicy Polonii wrócili do stylu gry z meczy grupowych i ulegli drużynie KS Zakopane I 0:2. Najjaśniejszym punktem zespołu była Oliwa Zgoda, która szalała na prawej stronie w bloku ofensywnym próbując skruszyć obronę przeciwnika. Finalnie oddała najwięcej strzałów w drużynie i jeden znalazł drogę do bramki.

Gratulacje dla wszystkich zawodników!!

2017-11-06T22:13:52+00:00 Listopad 6th, 2017|