Piłka nożna dla 3-10 latka? Jak wybrać szkółkę piłkarską?

trening w polonii krakówPiłka Nożna dla 3-10 latka? Jak wybrać szkółkę piłkarską?

Gdzie zapisać dziecko?

Twoja pociecha chce rozpocząć swoją przygodę z piłką nożną, ale nie wiesz, gdzie zapisać dziecko?  Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru szkoły dla naszego dziecka?

Zebraliśmy dla Ciebie wiele cennych informacji.

 

Gdzie zapisać dziecko – wybór szkółki piłkarskiej

Przejdźmy więc do konkretnych kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednią szkołę piłki nożnej dla swojego dziecka. Piłka Nożna dla 3-10 latka? Jak wybrać szkółkę piłkarską?

  • Po pierwsze, postaraj się zebrać informacje o pracujących w szkółce trenerach. Popytaj znajomych i dowiedz się jak trenerzy pracują z dziećmi. Dowiedz się czy dzieci chętnie chodzą na zajęcia, czy lubią trenera :) Może to wydaje się prozaiczne – ale jeżeli trener jest lubiany, to dziecko nawet w trudnych chwilach, zmęczenia czy zwątpienia będzie chciało pójść na trening :)
    Dowiedz się ile czasu szkółka działa, czy ma na swoim koncie już kilka lat czy jest nowym tworem – który istnieje na rynku kilkanaście dni – w drugim przypadku uważa, bo szkółka może zniknąć po kilku miesiącach i będziesz mieć kłopot dostać się do innych klubów.
  • Po drugie, weźmy pod uwagę odległość. Sprawdźmy, czy szkółka trenuje blisko nas i w jakich godzinach odbywają się zajęcia! Niestety niektóre szkółki prowadzą swoje zajęcia w wczesnych godzinach, uniemożliwiając dotarcie do nich każdemu kto pracuje. Odległość jest szczególnie ważna w dużych miastach, gdzie przejazd z jednej dzielnicy do drugiej (w godzinach szczytu) może zajmować nawet 45-60 minut. Co z tego, że jakaś szkółka ma świetną renomę jak ponad godzinna droga na trening i powrót po treningu – może skutecznie zdemobilizować rodzica > czyli Ciebie
  • Po trzecie, kolejnym bardzo ważnym elementem jest podział rocznikowy w grupach. Dzieci powinny być dobrane zarówno pod względem umiejętności, jak i wieku. To niedopuszczalne, aby w jednej grupie trenowały dzieci różniące się wiekiem o 3-4 lata. To po prostu bardzo niebezpieczne – dla młodszych sportowców!
  • Po czwarte, wielkość klubu. Liczby nie kłamią! Jeżeli nie masz znajomych, którzy mogli by Ci polecić lub odradzić konkretną szkółkę – zobacz, jak jest duża, ile zawodników w niej trenuje… Jeżeli na zajęcia klubu chodzi dużo dzieci to najpewniej znaczy, że ich praca wykonywana jest bardzo dobrze. W dzisiejszych czasach ludzie sami wybierają komu płacić za usługi – i nie płacą za źle wykonywaną pracę.
  • Po piąte, zobacz jak prowadzone są zajęcia. Piłka nożna dla dzieci powinna opierać się przede wszystkim na dobrej zabawie. Każdy trener stara się uczyć więc musi wymagać (choćby dyscypliny), ale wszystko można zrobić z humorem i uśmiechem na twarzy J
  • Po szóste, sprawdź, czy dziecko nie zostanie wyrzucone. Przed wysłaniem swojego dziecka na zajęcia sprawdź, czy szkółka prowadzi tzw. testy wstępne i czy ma w zwyczaju wyrzucanie uczniów za „brak wystarczających umiejętności”. Niestety, w niektórych klubach jest to powszechna praktyka – najważniejszym celem jest osiąganie sukcesów i zdobywanie pucharów, więc należy pozbyć się ze szkółki dzieci, które mają mniejsze zdolności.
  • Po siódme, dokładnie sprawdź zapisy umowy. Może zdarzyć się tak, że o coś nie zapytasz (a jednocześnie nie zostaniesz o tym poinformowany) i okaże się, że jeden z zapisów umowy zobowiązuje Cię np. do zapłaty 500 zł opłaty wpisowejlub koszty w lecie są różne od kosztów w zimie! Naszym zdaniem należy także uważać na podpisywanie umów na cały rok szkolny. W przypadku małych dzieci, nie wiemy czy jego „pasja do piłki nożnej” nie zniknie po dwóch – trzech miesiącach :)

 

treningi i tunieje w poloniiDlaczego więc warto wybrać Polonię Kraków?

Jak już pisaliśmy wcześniej, zajęcia piłkarskie dla dzieci powinny być czasem zabawy i przyjemności, a nie źródłem ogromnego stresu. Nasze zajęcia to:

AD.1

Nasi trenerzy to pasjonaci piłkarscy – lubiący pracę z dziećmi. Staramy się tak dobierać trenerów, aby każdy z nich lubił tą pracę! To dla nas kluczowy warunek :) A jeżeli trener lubi swoją pracę, to bardziej się stara – a jego pasję przejmują także jego wychowankowie. Nasza szkółka działa nieprzerwanie od 2005 roku, przedszkolaki prowadzimy od 2007 a maluchy od 2014 :)

AD.2

Staramy się dotrzeć jak najbliżej rodziców. Aktualnie prowadzimy zajęcia w pięciu dzielnicach Krakowa (Nowa Huta, Olsza, Krowodrza, Prokocim, Bronowice) wkrótce wystartujemy z zajęciami w kolejnej dzielnicy! Wszystko po to aby ułatwić rodzicom dotarcie na nasze zajęcia J

AD.3

Podziału rocznikowego pilnujemy od początku działalności. W Polonii najmłodsze dzieciaki (2-3 latkowie) trenują razem z rodzicami i mają swoją grupę –Akademia Malucha (więcej tu).

Starsze dzieci 4-5-6 latkowie, także są dzielone na roczniki i trenują w Akademii Przedszkolaka (więcej tu). Najstarsza grupa wiekowa w Polonii to 7-8-9-10 latkowie > tu także każdy rocznik to osobna grupa! (więcej tu)

AD.4

Wielkość naszego klubu liczymy w setkach – stale trenujących dzieci! Z roku na rok przybywa dzieci które uczęszczają na nasze zajęcia. W roku szkolnym 2016-17 trenuje u nas ponad 750 dzieci!

AD.5

Naszych zajęć nie da się opisać – ale można je zobaczyć tu:
Zobacz, jak wygląda trening Akademii Malucha (video)
Zobacz, jak wygląda trening Akademii Przedszkolaka (video)
Zobacz, jak wygląda trening Szkółki Piłki Nożnej (video)

AD.6

W Polonii Kraków nigdy nikogo nie wyrzucamy! Taki cel przyświeca nam od samego początku istnienia! Na nasze zajęcia przyjmujemy każde dziecko – bez względu na umiejętności!
Nigdy tez nie wyrzucamy nikogo (z powodu jego umiejętności). Dodatkowo w starszych rocznikach stworzyliśmy kilka grup podzielonych na umiejętności – aby każde dziecko mogło trenować!

AD.7

Nasza umowa jest jasna, przejrzysta i mieści się na jednej kartce A4, dostępna jest na stronie www – każdy może się z nią zapoznać. Nie podpisujemy umowy na cały rok szkolny. Umowę można wypowiedzieć w dowolnym momencie :)

Dziękujemy za zapoznanie się z tekstem: Piłka Nożna dla 3-10 latka? Jak wybrać szkółkę piłkarską?

Zobacz nasze FILMY VIDEO:
tak wygląda trening Akademii Malucha (video)
tak wygląda trening Akademii Przedszkolaka (video)
tak wygląda trening Szkółki Piłki Nożnej (video)

jak zapisać dziecko na zajęcia Polonii Kraków (video)
jak ubrać dziecko na zajęcie w Polonii (video)

WIĘCEJ FILMIKÓW TU > (nasz kanał na youtube)

Jeżeli Cię przekonaliśmy i chcesz zapisać dziecko na nasze zajęcia – zapraszamy > www.poloniakrakow.pl/zapisy

Jeżeli masz pytania, wątpliwości… Zapraszamy do kontaktu > TU

 

2017-06-02T15:48:26+00:00 Czerwiec 2nd, 2017|