Półkolonie

Polonia Kraków we współpracy z Akademią2050 organizuje Letnie i Zimowe Półkolonie Sportowo-Minecraftowe!

Aktualną ofertę na Letnie Półkolonie 2022 można sprawdzić tutaj: WAKACJE 2022.

W każdym sezonie organizujemy Letnie i Zimowe Półkolonie dla dzieci.

W Półkoloniach mogą wziąć udział zawodnicy Polonii Kraków, kursanci Akademii2050 oraz pozostałe chętne osoby (w tym rodzeństwo, koledzy i koleżanki).

Półkolonie są skierowane do dzieci w wieku 6-11 lat.

W ciągu sezonu odbywają się 3 turnusy Półkolonii – jedna Zimowa Półkolonia i dwa turnusy Letnich Półkolonii.

Nasze Półkolonie to połączenie zajęć w Minecraft – nauka matematyki (młodsze dzieci) lub nauka podstaw programowania (starsze dzieci) oraz zajęcia sportowe! Całość jest uzupełniona innymi ciekawymi atrakcjami. Dzięki takiemu planowi zajęć dzieci rozwijają swoje umiejętności w zakresie matematyki i podstaw programowania przy pomocy specjalnie przygotowanych map w grze Minecraft, spędzają miły czas na wspólnej grze na serwerze, a jednocześnie otrzymują dużą dawkę ruchu podczas zajęć sportowych.

Zajęcia Minecraftowe odbywają się w pracowni komputerowej, a zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i/lub boiskach zewnętrznych (w zależności od pory roku i pogody).

O zapisach na poszczególne Półkolonie informujemy Państwa przez aplikację sportbm. Informację na ten temat można będzie znaleźć również w Aktualnościach na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.