Polonia Kraków w Bronowianka Cup 2017

W trakcie długiego weekendu 11 zawodników Polonii Kraków z rocznika 2007 rywalizowało w dwudniowym turnieju Bronowianka Cup 2017. Impreza włączona została do Krakowskiego Festiwalu Piłki Nożnej organizowanego w ramach odbywających się Mistrzostw Europy U-21.

Pierwszy dzień to etap zmagań grupowych, gdzie dwanaście drużyn, podzielonych na dwie grupy grało w systemie „każdy z każdym”. Mecz inaugurujący rozgrywki naszych zawodników zakończył się bezbramkowym remisem z AP Mam Talent. W przekroju całego turnieju był to niewątpliwie najlepszy mecz naszej drużyny. Następne starcie zakończyło się wygraną 6:3 nad Górnikiem Wieliczka. W trzeciej kolejce spotkań zawodnicy wysoko pokonali drugą drużynę gospodarzy 11:0 . Przerwa obiadowa niestety nie wpłynęła najlepiej na zawodników. Przedostatni mecz należał do przeciwnika. Polonia Kraków uległa 1:5 zespołowi Coervera, choć przez większość spotkania stawiała opór rywalom. Ostatni mecz to zacięta walka o 3 punkty i awans do Ligi Mistrzów rozgrywanej dnia następnego. Po emocjonującym i zaciętym starciu lepsi okazali się zawodnicy Polonii, zwyciężając 2:1.

Po rozstrzygnięciach w grupach, trzy najlepsze zespoły awansowały do Ligi Mistrzów, a pozostałe trzy  rywalizowały w Lidze Europy. Na start w nowych grupach drużyny dostały wcześniej wywalczone punkty z rywalami, którzy również zapewnili sobie udział w danych rozgrywkach.

Drugi dzień to trzy spotkania z Bronowianką I, PAPN Kraków oraz słowackim FAMT Presov. Pierwszy mecz zakończył się porażką naszych zawodników 2:4, drugi wygraną 4:2 a trzeci kolejną porażką 0:2. Należy powiedzieć, że zawodnicy Polonii włożyli dużo serca, siły i zdrowia w te trzy spotkania. Świadczą o tym wszystkie siniaki, obtarcia, obicia, stłuczenia oraz rozcięta głowa jednego z zawodników. Przeciwnicy nie przebierali w środkach w drodze do sukcesu, a sędzia niestety pozwolił na siłową i brutalną grę rodem z B klasy. Oczywiście nie cała wina leży po stronie arbitra. Nasi zawodnicy pod presją wyniku i przeciwnika zapominali o tym jak dobrze potrafią grać. Często popełniali proste błędy, a w kluczowych momentach zabrakło trochę spokoju i opanowania.

Finalnie Polonia Kraków zajęła 5 miejsce w Lidze Mistrzów i śmiało możemy powiedzieć, że również piąte miejsce wśród 12 rywalizujących zespołów z rocznika 2007. Z pewnością zebrane doświadczenie podczas imprezy pomoże zarówno trenerowi jak i drużynie w kolejnych piłkarskich zmaganiach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!

2017-06-17T17:45:55+00:00 Czerwiec 17th, 2017|