38 drużyn, w których wystąpiło prawie 260 zawodników. 102 mecze, setki goli i tysiące uśmiechów. Tak wyglądał turniej piłkarski Polonia Winter Cup 2019, który odbył się 14 grudnia w Krakowie.

W zawodach organizowanym przez naszą szkółkę brali udział wyłącznie zawodnicy na co dzień trenujący w klubie. Przez cały dzień przez blisko 10 godzin na trzech boiskach jednocześnie rywalizowały dzieci w wieku 4-6 lat. Całość podzielona była na 6 tur. Po dwie tury w każdym z roczników 2013-2015. W każdej turze występowało po 6-7 drużyn. Na boisku zobaczyliśmy tym między innymi reprezentantów zespołów Orłów, Rycerzy, Walecznych Serc czy Tygrysów. Odbyły się w sumie 102 mecze.

Turniej przebiegł w wyjątkowej atmosferze. Całe rodziny przybyły na salę, aby z trybun dopingować swoich małych zawodników. Co ważne Polonia Kraków swoje turnieje przygotowuje tak, aby dzieci skupiały się na zabawie oraz na rywalizacji w sportowy i przyjazny sposób. Nie było przestojów czy długiego oczekiwania na grę na trybunach. Nie liczyliśmy bramek, punktów, wygranych meczów. Każdy otrzymywał pamiątkowy medal i kilka upominków za udział w zabawie.

Podczas drugiej tury rozgrywek obecne były zawodniczki AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego: Ewelina Bolko, Weronika Wójcik i Natalia Wróbel. Dziewczyny rozdały medale i upominki a także zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami i trenerami.