Piłka nożna nie należy do najczystszych sportów – i nie mówię jedynie o ubraniach. Po treningu lub meczu skóra małego sportowca wymaga dokładnego oczyszczenia. Rozgrzane ciało wydziela pot, a każdy upadek pozostawia na kolanach i dłoniach brudne ślady. Mycie się jest zatem niezbędne! Ale które dziecko kocha kąpiele i szorowanie? Teraz to może się zmienić. Dbałość o higienę przychodzi lepiej, gdy woda przestaje być wrogiem, chociaż nie pojawiają się niezliczone ilości bąbelków.

Wystarczy wlać do wanny odpowiedni olejek, a sam jego zapach przyciągnie nawet największego przeciwnika toalety. Jednak na zapachu nie powinno się skończyć! Po co inwestować w różne kosmetyki, skoro można sięgnąć po mleczny kojący olejek marki Naïf (http://unikalnekosmetyki.pl/naif-mleczny-olejek-do-kapieli?search=mleczny)? Kosmetyk nie tylko przyciągający delikatną wonią (młodzi piłkarze nie przepadają za intensywnymi kwiatowymi zapachami), ale przede wszystkim czyszczącym skórę i kojącym nawet po najcięższych zmaganiach na murawie. Co więcej, jest to fantastyczny sposób na odarte kolana, przetarte łokcie i zadrapane dłonie! Olejek pomaga złagodzić i zmniejszyć uczucie pieczenia, a dodatkowo nie pozostawia na skórze tłustej powłoki, której dzieci nie lubią. Produkt testowano dermatologicznie i nadaje się on do każdego rodzaju skóry – nawet do tych najdelikatniejszych czy najbardziej wysuszonych.

Ale przecież nie można cały czas siedzieć w wannie! Niezwykle ważnym elementem dziecięcej higieny jest mycie rąk. Często od razu po treningu nie ma czasu na kąpiel, a przecież wykończony organizm żąda jedzenia. Aby wziąć do łapek pyszną bułkę, zdrowy owoc, czy chociaż energetyzujący słodycz trzeba mieć czyste dłonie! W takim momecie warto siegnąć po mydło Naïf (http://unikalnekosmetyki.pl/dzieci/naif-mydlo-do-rak-dla-dzieci), które nie tylko zmywa brud, ale także chroni skórę przed wysuszeniem. Naturalne składniki oraz gliceryna pozwalają nawilżyć ręce odpowiednio, co sprawia, że nie musisz się obawiać ich przesuszenia! Teraz można myć dłonie kilkanaście razy dziennie i nie odczuwać swędzenia skóry.