Relacja z pierwszego zimowego turnieju przedszkolaków – 3 grudzień 2017

Pierwszy Zimowy Turniej Przedszkolaków 2017 już za nami!

Wczesna pora, lekki mróz czy śnieżna aura? To żadna przeszkoda dla młodych piłkarzy Polonii! Zawodnicy z Akademii Przedszkolaka tłumnie stawili się w niedzielny poranek w Zespole Szkół HTS na os. Złotej Jesieni w Nowej Hucie, by wziąć udział w naszych Mistrzostwach Świata Przedszkolaków.

Wraz z pociechami licznie przybyli rodzice, którzy wspierali małych uczestników mundialu z „trybun” i chętnie uwieczniali popisy zawodników na filmikach i fotkach. Dzieci z roczników 2011-2013 mogły tego dnia przemienić się w reprezentantów Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Brazylii i oczywiście Polski.

– Ja jestem Robertem Lewandowskim!

– A ja Piszczkiem! – takie głosy dochodził z ławki rezerwowych.

Nie mogło również zabraknąć tego dnia przedszkolaków, którzy wcielili się w postać Cristiano Ronaldo, Lionela Messiego czy też Neymara. Byli też tacy, dla których lista krajów na mapie świata okazała się zbyt uboga i postanowili stworzyć nową kadrę… Grecjo-Węgier.

Niezależnie od reprezentowanych barw, wszyscy mogli liczyć na miejsce na podium. I to miejsce pierwsze!

Po wielu akcjach, golach i  wybronionych strzałach w końcu przyszedł bowiem czas na dekorację medalową. Okazało się, że każdy przedszkolak tego dnia poczuł się zwycięzcą. Każdy piłkarz otrzymał nie tylko pamiątkowy dyplom, ale przede wszystkim złoty medal.

W imprezie wzięli udział podopieczni trenerów: Łukasza Kostucha, Kamila Kwolka, Grzegorza Purchli, Witolda Zelina, Izabeli Włodarz i Pawła Miklasińskiego. Po zakończeniu zmagań mali mistrzowie wraz z rodzicami robili sobie pamiątkowe zdjęcia na parkiecie. Niektórzy skorzystali też z okazji i na zimowe mrozy zaopatrzyli się w czapki i inne gadżety w barwach Polonii, które można było zakupić przy okazji imprezy. 

W następny weekend, 10 grudnia, czekają nas podobne emocje. Tym razem do rywalizacji w kolejnym Zimowym Turnieju Przedszkolaków staną dzieciaki trenujące na Olszy, Prokocimiu, Krowodrzy i w Bronowicach. Zapraszamy! Będzie się działo! 

 

 

Na koniec zapraszamy do galerii zdjęć:

Zimowe Turnieje Przedszkolaków – część 1

Zimowe Turnieje Przedszkolaków – część 2

2017-12-05T11:21:59+00:00 Grudzień 4th, 2017|