Skawina ponownie zdobyta!

Sobota była pracowitym dniem dla zawodników i zawodniczek z rocznika 2007, którzy rywalizowali w turnieju NPA Skawina Cup 2017. W imprezie wystartowały dwie drużyny Orlików Starszych. Cały turniej podzielony był na trzy etapy, a o końcowej lokacie decydowała dobra dyspozycja na każdym z nich.

Drużyna Polonii II swą rywalizację rozpoczęła w grupie A mierząc się z gospodarzem turnieju Piastem Skawiną oraz Wisłą Brzeźnicą. Niestety oba spotkania zakończyły się porażką. Należy podkreślić, że w obu spotkaniach zespół Polonii, stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, których nie udało się „zamienić” na bramkę. Nasi zawodnicy ponownie rozpoczęli turniej ospale i bez przekonania. Na całe szczęście w kolejnej fazie turnieju pokazali swoją drugą twarz i dwukrotnie zwyciężyli z drużynami Clepardii Kraków oraz Grębałowianki Kraków. Gra z minuty na minutę wyglądała coraz to lepiej, a sami zawodnicy stopniowo zaczęli wprowadzać trenowane elementy oraz założenia taktyczne. Dzięki temu zajęli 7 miejsce w całym turnieju. Najbarwniejszym zawodnikiem, w tym dniu, w drużynie Polonii II został Jakub Michnej.

Zespół Polonii I rywalizował w grupie B z Milenium Skawiną oraz Clepardią Kraków. Oba spotkania po solidnej grze zakończyły się wygraną 2:0. Od początku turnieju nasi zawodnicy prezentowali się dobrze, realizowali nakreślone założenia oraz wzajemnie się uzupełniali na boisku. Jako zwycięzcy grupy, w meczu o awans do grupy mistrzowskiej, rozgromili drużynę z Proszowic 5:0. W finałowej fazie turnieju spotkali się z gospodarzem. Od początku meczu oba zespoły czuły rangę spotkania i znaczenie jego wyniku. Starcie było zacięte, wyrównane, przypominające piłkarskie szachy, ale niestety niezbyt piękne dla oka. Oba zespoły stworzyły sobie dogodne sytuacje bramkowe, ale to Polonia strzeliła decydującego gola i nie pozwoliła już sobie wyszarpnąć wygranej. W ostatnim meczu zawodnicy Polonii przypieczętowali triumf w turnieju zwyciężając 5:1 nad drużyną Hutnika Kraków. Ostatecznie Piast był drugi, a Hutnik trzeci. Cieszy fakt, że nasz zespół był w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Od początku starał się narzucić rywalowi swój styl gry, oraz w kluczowych momentach potrafił kontrolować przebieg spotkania. Ponadto drużyna zwyciężyła w każdym rozgrywanym spotkaniu.

Poza zwycięstwem w całej imprezie, naszym zawodnikom przypadły jeszcze dwie nagrody indywidualne. Kacper Smok został najlepszym bramkarzem, a dyrygujący defensywą zespołu  Mikołaj Nowakowski najlepszym zawodnikiem turnieju.

Trener jest bardzo zadowolony z postawy wszystkich swoich podopiecznych. Za udział oraz godne reprezentowanie barw klubowych zawodniczkom i zawodnikom z rocznika 2007 należą się WIELKIE GRATULACJE!!

2017-12-17T16:34:50+00:00 Grudzień 17th, 2017|