Kolejny bardzo intensywny weekend mają za sobą zawodnicy reprezentacji Polonii z rocznika. Tym razem na zakończenie roku wszyscy chłopcy mieli możliwość brać udział w turnieju. Część wybrała się w sobotę rano do Brzeska, a druga grupa brała udział w Turnieju Błyskawicznym na obiektach przy ul. Parkowej w Krakowie. W Brzesku udało się zająć pierwsze miejsce. Wygrywając 8 meczy (m.in. z Pogonią Kraków, Stalą Mielec, Dunajcem Nowy Sącz czy Podhalem Nowy Targ) i jeden remisując. Chłopcy zdobyli 40 bramek, tracą zaledwie 9. Mimo tak dobrych wyników, ciągle dużo pracy przed nami, ale takie sukcesy na pewno zachęcają do dalszego poprawiania umiejętności.
Natomiast na turnieju w Krakowie chłopcy zagrali ze zmiennym szczęściem. Po początkowych trzech meczach, w których gra i zaangażowanie było na wysokim poziomie, potem wkradło się rozprężenie, które skutecznie wykorzystywali rywale. Dopiero ostatni mecz był ponownie zagrany na poziomie, który zawodnicy Polonii obecnie prezentują. Na koniec za udział w turnieju wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, które były trafioną nagrodą. Z punktu szkoleniowego oba turnieje były solidną jednostką treningową, gdzie chłopcy w praktyce mogli się sprawdzić oraz porównać swoje umiejętności na tle innych drużyn. Mamy super grupę 20 chłopaków z naprawdę dużymi umiejętnościami piłkarskimi. Ich wzajemna rywalizacja na treningach tylko podnosi poziom i sprawia, że każdy szybciej się rozwija. A warto dodać, że są chłopcy z innych lokalizacji, którzy także mocno pukają do grupy reprezentacyjnej i sukcesywnie są zapraszani na mecze sparingowe.
W imieniu chłopców oraz trenerów dziękuje rodzicom, mimo że nie mogą jeździć i oglądać meczów na żywo to mocno wspierają chłopców i angażują się w ich młode piłkarskie życie.
Skład: Miłosz Bartecki, Borys Bojkowski, Kacper Czajkowski, Jakub Cupiał, Bartłomiej Czaplak, Alex Górecki, Oskar Kowalik, Grigorii Moysa, Filip Orłowski, Kacper Pukło, Piotr Piwowarczyk, Kajetan Sajak, Maks Sitarek, Szymon Strójwąs, Piotr Szczypkowski, Adam Szydłak, Olivier Witek oraz Tymoteusz Wydra