Udany turniej r2008 w Skawinie !

W niedzielne przedpołudnie dwie drużyny zawodników z rocznika 2008 brały udział w Dragon Winter Cup 2018. Do Skawiny dotarło 6 zespołów, a cały turniej został przeprowadzony na zasadach ligi, gdzie każda drużyna grała z pozostałymi, a o końcowym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów.

 

Drużyna Polonii I rozpoczęła zmagania meczem z Hutnikiem Kraków. Wczesna godzina nie wpłynęła na poziom Naszej gry, brakowało składnych akcji, a gra była szarpana mimo niewielkiej przewagi mecz tylko zremisowaliśmy 1-1, bramkę zdobył Dominik Kulpiński.

W drugim meczu z Piastem I Skawina, także odnotowaliśmy wynik 1-1, po bramce Aleksa Cisowskiego.

Trzecim rywalem był zespół Didi Gol Rabka Zdrój, który miał na swoim koncie już 6 punktów. Niestety w pojedynku z Polonia zainkasował kolejne trzy, wykorzystując wszystkie Nasze błędy. Mecz zakończył się wysoka porażką 0-4, choć długo utrzymywał się remis. Małym wytłumaczeniem, może być fakt, że Nasza drużyna grała bez zmian cały turniej i w końcowych minutach troszkę brakowało tchu.

W kolejnym spotkaniu chłopcy zagrali znacznie lepiej wygrywając aż 6-0 z druga drużyną Piasta. Bramki zdobyli Oskar Narożnowski 2, Dominik Kulpiński 2, Aleks Cisowski oraz Damian Zawadzki. Ten wynik dawał Polonii I szanse na zajęcie nawet drugiego miejsca, ale o ostatecznej kolejności miało zadecydować spotkanie z Polonia II, która do tej pory była „rewelacja” turnieju. To za sprawą dobrych wyników i świetnej gry, zwłaszcza w obronie.

 

Polonia II zaczęła od spotkania z Didi Gol. Górale przeważali mieli, mieli mnóstwo okazji, ale na bramce świetnie spisywał się Szymon Szeląg. Ostatecznie przegraliśmy 1-0 po golu w przedostatniej minucie.

Potem przyszedł czas na derby Nowej Huty, zakończyły się remisem 0-0.

Kolejnym rywalem była druga drużyna Piasta. Udało się wygrać 2-1, choć nie obyło się bez emocji.    Bardzo szybko objęliśmy prowadzenie po fantastycznym uderzeni Maćka Jaśkow. Potem Maciek doprowadził jednak do remisu po niefortunnym zagraniu „główką”. Samobój przytrafił się także Piastowi.

Przedostatnim rywalem był Piast I. Gospodarze turnieju okazali się „gościnni” i przegrali 1-0. Bramkę zdobył Jakub Pers.

 

Przyszedł czas na bratobójczy pojedynek, z którego zwycięsko wyszło pierwsza drużyna Polonii. Jedyną bramkę zdobył Damian Zawadzki i tym samym zapewnił swojej drużynie drugie miejsce w całym turnieju. Zaś druga ekipa Polonii zdobyła brązowe medale.

 

Trzeba też dodać, że naszym zawodnikom przypadły jeszcze dwie nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Szymona Szeląga, a Konrada Łopatowskiego najlepszym zawodnikiem. Gratulacje dla obu zawodników jak i obu drużyn, które niedzielną wycieczkę do Skawiny na pewno zaliczą do udanych 🙂

 

WSZYSTKIM CHŁOPAKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!! A RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA DOPING I WSPARCIE !!!

 

POLONIA I: Miłosz – Konrad Łopatowski, Oskar Narożnowski, Aleks Cisowski, Damian Zawadzki, Dominik Kulpiński

POLONIA II : Szymon Szeląg – Jakub Kęsek, Maciej Jasków, Jakub Pers, Igor Marut, Leon Cieszkowski

2018-02-05T09:15:43+00:00 Luty 5th, 2018|