Na jakie zajęcia sportowe zapisać dziecko w Krakowie?

Na jakie zajęcia sportowe zapisać dziecko w Krakowie? Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce, dlatego rodzice mogą wybierać z szerokiej oferty zajęć sportowych dla dzieci. Nie wiesz na jakie treningi wysłać swoje pociechy? Sprawdź zatem, jaki masz wybór.

 

Piłka nożna

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport w Polsce. Szkółki piłkarskie zaczęły ponownie przeżywać oblężenie po ostatnich sukcesach polskich piłkarzy. Niemalże każdy mały chłopiec chce być Robertem Lewandowskim czy Kubą Błaszczykowskim. W Polonii Kraków możemy pomóc Twojemu dziecku spełnić te marzenia! A dodatkowo w odróżnieniu od innych klubów my przyjmujemy każdego chętnego – bez względu na umiejętności (jeżeli tylko wystarczy miejsc :)

 

Piłka nożna w naszym kraju to niezwykły fenomen. Mieliśmy w naszym klubie sekcje koszykówki i siatkówki ale piłka nożna bije rekordy popularności. Fenomen obserwowany nawet w czasach gdy nasza reprezentacja nie odnosiła sukcesów. Każdy chłopiec chciał być wtedy Rooneyem czy Ronaldo – dziś chce być Lewandowskim

Tu dochodzi jeszcze jedna ważna sprawa, chłopcy uwielbiają ze sobą rywalizować, często rywalizacja tworzy podział na lepszych i słabszych. I tu króluje piłka nożna – ten kto jest w klasie najlepszym piłkarzem jest popularny i lubiany, słabsi mają znacznie gorzej.

Nie potrafimy tego wyjaśnić ale żadna z dyscyplin nie wpływa tak na życie w szkole – jak właśnie piłka nożna. Zapisując więc dziecko na piłkę nożna, poniekąd ułatwiamu mu wiele spraw wśród rówieśników J

 

Pływanie

Pływanie to sport, który mogą uprawiać już 3-miesięczne niemowlęta! Tak wczesny okres to doskonały czas na naukę pływania – dzieci nie mają takich obaw jak dorośli, a woda staje się dla nich niemalże naturalnym środowiskiem. W zajęciach dla maluszków biorą udział także opiekunowie, dzięki czemu dziecko może pielęgnować więź z mamą lub tatą.

Na rynku pojawiły się firmy, które specjalizują się w nauce pływania dla niemowląt i małych dzieci. To o tyle istotne, że takie grupy zajęciowe zazwyczaj mają dość ograniczony zakres pod względem wieku, liczby uczestników i umiejętności.

 

Tenis

Kolejnym punktem w ofercie zajęć sportowych dla dzieci w Krakowie jest tenis ziemny. Treningi mogą odbywać się przez cały rok – podczas cieplejszych miesięcy na świeżym powietrzu, a przy mniej dogodnej aurze w specjalnych halach z kortami. Tenis wpływa na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, poprawia koordynację ruchową, a także zwiększa zwinność i szybkość. Ta dyscyplina wymaga także dużej wytrzymałości, siły i gibkości.

Dla miłośników nieco spokojniejszych sportów możemy polecić zajęcia z tenisa stołowego, czyli ping-ponga. Wielu może kojarzyć go ze szkolnymi i imprezowymi rozgrywkami, ale warto podkreślić, że od 1988 r. tenis stołowy jest dyscypliną olimpijską. Ping-pong wymaga od zawodników niezwykłej szybkości, dokładności ruchów, a także doskonałego wzroku.

 

Sztuki walki

Sztuki walki ujęliśmy w jednym punkcie, gdyż ilość dyscyplin zaliczanych do tej kategorii jest ogromna. Do wyboru mamy zajęcia z aikido, taekwondo, karate, judo, kung fu czy samoobrony. Wbrew pozorom (i możliwym obawom rodziców), takie zajęcia wcale nie wzmagają agresji u dzieci. Maluchy uczone są szacunku do przeciwnika, pozytywnych zachowań i pokojowego zażegnywania konfliktów.

 

Akrobatyka

Kolejna z opcji sportowych dla dzieci zlokalizowanych w Krakowie. W zajęciach z akrobatyki (lub gimnastyki) mogą uczestniczyć zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Ta dyscyplina pozwala na kształtowanie właściwej postawy ciała i sposobu poruszania się. Podczas zajęć ćwiczy się także poczucie rytmu, a dzieci zyskują sprawność, gibkość, siłę i wytrzymałość.

 

Sporty wodne i zimowe

Niektóre szkółki w Krakowie oferują również zajęcia sportowe dla dzieci z zakresu dyscyplin wodnych i zimowych jak kajakarstwo, żeglarstwo i łyżwiarstwo. Szkoły zazwyczaj prowadzą zajęcia na obiektach na terenie miasta, ale często organizowane są także wyjazdy w czasie wakacji czy ferii – dzięki temu dzieci mogą poćwiczyć w innym miejscu, np. na jeziorze czy profesjonalnym, pełnowymiarowym lodowisku.

Liczymy na to, że nasze porady pomogą Ci w rozstrzygnięciu dylematu odnośnie zajęć dla Twojej pociechy. W naszej ofercie znajdziesz piłkę nożną dla dzieci w wieku 3-8 lat.

 

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na piłkę nożną – zapraszamy na nasze zajęcia!

Stawiamy na rozwój naszych wychowanków, ale pod żadnym pozorem nie dyskwalifikujemy dzieci, których poziom umiejętności jest niższy. Wierzymy, że każdy ma prawo spełniać się w tym, co kocha robić. Zawsze staramy się wzbudzać w dzieciach entuzjazm do futbolu i sprawiać, by chciały nadal rozwijać się w tym kierunku. Więcej o naszej ofercie znajdziesz na końcu tekstu.

 

Nasze zajęcia łączą w sobie ćwiczenia ogólnorozwojowe z nauką podstaw piłki nożnej.

Wszystko w przyjaznej atmosferze i z uśmiechem.

 Zapisy na nowy rok szkolny już od 1 czerwca, elektronicznie > www.poloniakrakow.pl/zapisy

 

Zobacz nasze FILMY VIDEO:
tak wygląda trening Akademii Malucha (video)
tak wygląda trening Akademii Przedszkolaka (video)
tak wygląda trening Szkółki Piłki Nożnej (video)

jak zapisać dziecko na zajęcia Polonii Kraków (video)
jak ubrać dziecko na zajęcie w Polonii (video)

WIĘCEJ FILMIKÓW TU > (nasz kanał na youtube)

 

 

 

 

2017-05-14T15:07:58+00:00 Czerwiec 9th, 2017|