W środowy poranek wzięliśmy udział w etapie gminnym XX edycji największego w Europie turnieju dla dzieci „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Pełni energii i chęci do gry wyszliśmy na porządną rozgrzewkę, a następnie rozpoczęliśmy zmagania na pierwszych zawodach w tym sezonie. Mieliśmy do rozegrania trzy mecze w grupie, której zwycięzca miał zagrać w finale o awans do etapu powiatowego.

Pierwsze dwa mecze wygraliśmy pewnie 5-1 oraz 3-0 mając przewagę na boisku i prowadząc grę, natomiast gdy przychodził „chwilowy kryzys” potrafiliśmy bardzo szybko wrócić na właściwe tory i prezentować się tak dobrze, jak w ostatnich sparingach!???

Niestety szczęście nie dopisało nam w ostatnim meczu z Kablem Kraków, który decydował o pierwszym miejscu w grupie. Był to zdecydowanie nasz najsilniejszy przeciwnik i po wyrównanej pierwszej połowie prowadził z nami jedną bramką. Rywal zdobył gola także zaraz po przerwie i pomimo naszej wielkiej przewagi przez całą drugą połowę, udało nam się odpowiedzieć tylko jedną (choć jakże piękną!) bramką i mecz zakończył się rezultatem 1-2 kończąc nasz udział w Turnieju?

Pomimo chwilowego smutku i żalu, że mecz nie mógł potrwać jeszcze kilku minut dłużej, należy skupić się przede wszystkim na całym dzisiejszym występie naszego zespołu i wymienić wiele plusów i fantastycznych wniosków? Oto one:

* mega profesjonalne podejście tak młodych zawodników do turnieju, począwszy od rozgrzewki aż do ostatniej sekundy trzeciego meczu?

* połączenie dobrej zabawy oraz luzu, ze skupieniem i koncentracją na meczach?

* walka o każdą piłkę i chęć zdobywania goli w każdym momencie, niezależnie od wyniku?

* ogromna ilość akcji 1 na 1 oraz akcji zespołowych z wieloma podaniami i pięknymi golami?

* komunikacja między sobą na boisku?

* bycie FANTASTYCZNYM zespołem w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!!!”??⚽️

Była to dla nas super przygoda i bardzo cenne doświadczenie, a trener i wszyscy rodzice są DUMNI z tego jak zaprezentowali się nasi zawodnicy – każdy dał z siebie wszystko, a nawet więcej!? Już nie możemy się doczekać kolejnego Turnieju!?

Skład: Chrząszcz, Hłobił, Jakubowicz, Kalita, Kozek, Krotowski, Macuga, Michnej, Olejarz, Wanat