W niedzielę Żaki Starsze Polonii Kraków brały udział w turnieju o puchar prezesa Garbarnii Kraków. 8 drużyn rywalizowało systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach więc zawody przebiegały sprawnie w sympatycznej piknikowo-rodzinnej atmosferze. Polonia kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa i tylko jeden przegrany mecz w trudno wytłumaczalny sposób sprawił, że ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Być może był to brak koncentracji, zlekceważenie rywala lub ten jeden słabszy mecz w turnieju. Błękitni Modlnica wyszli bardzo zmotywowani i zdeterminowani czym zaskoczyli naszych żaków i wygrali mecz oraz cały turniej. Mądre piłkarskie porzekadła uczą nas, że nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika, że każde spotkanie trzeba rozpoczynać maksymalnie skoncentrowanym i że nie zawsze wygrywa faworyt. I właśnie dlatego wszyscy kochamy futbol. My cieszymy się ze zdobytego kolejnego pucharu, srebrnych medali na piersiach, przeżytej przygody i fajnych wspomnień. Ponownie najlepszym bramkarzem turnieju został bramkarz Polonii Kuba Grębla. Na sukces mocno zapracowała cała drużyna i bardzo optymistyczne jest to, że taki wynik udało się osiągnąć bez kilku kluczowych graczy, których świetnie zastąpili inni zawodnicy. Taka sytuacja to marzenie każdego trenera.
Polonia Kraków: Bazański Franek, Chodurski Krystian, Czapnik Jacek, Dobrzański Krzysiek, Domagała Jan, Gałuszka Adam, Grębla Kuba, Kuźniar Wiktor, Kwiatkowski Szymon, Kwiecień Filip, Nowak Mateusz i Maciek Szul.
P.S.
Sezon pełen wrażeń pomału dobiega końca a przed nami za kilka dni jeszcze to najważniejsze wydarzenie czyli wyjazd do Wałbrzycha na Finał Finałów Minimistrzostw Deichmana. Jedziemy tam reprezentować barwy Polonii Kraków wśród najlepszych drużyn z całej Polski. Czeka nas rywalizacja na najwyższym poziomie i niechybnie wspaniała przygoda. Wszystkich sympatyków klubu prosimy o kibicowanie i mocne trzymanie kciuków.