W dniu dzisiejszym udaliśmy się do Sosnowca na ostatnią w tym roku grę w Ekstralidze Talentów. Od początku tych rozgrywek jesteśmy regularnym uczestnikiem i z każdym miesiącem i turniejem Polonia staje się coraz mocniejszym zespołem w tych zawodach. W turnieju biorą udział 22 zespoły podzielone na dwie grupy z których następnie 8 najlepszych zmierzy się w marcu w grupie mistrzowskiej. 8 kolejnych w grupie B, a niestety 6 ostatnich żegna się z rozgrywkami. W dniu dzisiejszym udział wzięły TOPowe zespoły z rocznika 2011 z całej Polski, ale także z Czech i Słowacji. Dla Polonii sam awans do finałów to było ogromne wyróżnienie, a teraz chcieliśmy pokazać, że zasługujemy na miejsce w którym dziś jesteśmy i… pokazaliśmy zdecydowanie!

Polonia miała do rozegrania 10 spotkań z czego: 5 wygraliśmy, 3 remisy i tylko dwukrotnie schodziliśmy pokonani. Wygrane z takimi zespołami jak Wisła Kraków czy Spartak Trnava, remis z Górnikiem Zabrze, który zajął drugie miejsce, remis z Varsovią Warszawa, która wygrała dzisiejszy turniej to są ogromne przeżycia i wspomnienia dla naszych zawodników. Nasz bilans z dnia dzisiejszego daje bardzo wysokie 3 miejsce w turnieju i udział w lidze A w marcu 2020. Dodatkowo Michał Kucała zostaje królem strzelców turnieju. Na wyróżnienie zasługuje piękna bramka z rzutu wolnego Adasia Stępnia oraz praca zarówno w obronie jak i ataku Huberta Budycha, który jest płucami naszej drużyny. No i oczywiście Konrad Pajdos, który dziś zaczarował bramkę i przeciwnicy mieli ogromne problemy z trafieniem, a sam popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Wyniki Polonii z dnia dzisiejszego:

Polonia Kraków – Górnik Zabrze 1:1 (Budych)
Polonia Kraków – Slovan Bratysława 1:2 (Putek)
Polonia Kraków – Spartak Trnava 3:2 (Kucała, Stepień x2)
Polonia Kraków – MFK Karvina 5:0 (Stępień x3, Kucała, Borkowski)
Polonia Kraków – Dunajec Nowy Sącz 1:3 (Stępień)
Polonia Kraków – Wisła Kraków 3:2 (Kucała x3)
Polonia Kraków – Pogoń Kraków 3:2 (Kucała x3)
Polonia Kraków – Parasol Wrocław 1:1 (Kucała)
Polonia Kraków – Varsovia Warszawa 2:2 (Kucała x2)
Polonia Kraków – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (Budych, Kucała)

Tabela końcowa:
1. Varsovia Warszawa
2. Górnik Zabrze
3. POLONIA KRAKÓW
4. Wisła Kraków
5. Pogoń Kraków
6. Slovan Bratysława
7. Parasol Wrocław
8. Spartak Trnava
9. MFK Karvina
10. Zagłębie Sosnowiec
11. Dunajec Nowy Sącz

W Polonii zagrali:
Pajdos, Suszczyk, Piwowarczyk, Jacewicz, Putek, Kucała, Borkowski, Budych, Stępień

W grupie mistrzowskiej w marcu zagrają: Varsovia Warszawa, Górnik Zabrze, Polonia Kraków, Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Cracovia Kraków, Sigma Ołomuniec, Śląsk Wrocław

Nie możemy się doczekać!