Rok 2020 postanowiliśmy zakończyć mocnym akcentem – w sobotę wybraliśmy się na turniej dla zaawansowanych organizowany przez Kopalnię Futbolu w Katowicach, zaś w niedzielę rozegraliśmy sparingi pod balonem z bardzo mocnym zespołem Pogoni Kraków na ich terenie. Ponadto zadebiutowaliśmy w nowych strojach klubowych, na które chłopcy czekali z wielką niecierpliwością. Rozpoczęliśmy weekend od wczesnej pobudki, bo już o godzinie 9:00 graliśmy pierwszy mecz. Na śląskich zawodach, w których brało udział osiem drużyn w systemie gry „każdy z każdym” – przeciwników mogło być więcej, niestety dwa zespoły ostatecznie nie dojechały, z GKSem Katowice na czele. O grze można powiedzieć, że była prawdziwą „huśtawką” naszych możliwości, a u chłopaków było widać popadanie z jednej skrajności w drugą… i tak na zmianę. Innymi słowy, przez cały turniej przeplataliśmy naprawdę fantastyczne fragmenty z momentami, w których zupełnie nie potrafiliśmy się odnaleźć na boisku. Pierwszy mecz z MKS Radziejów chcielibyśmy jak najszybciej wymazać z naszej pamięci. Brakowało w nim zespołowej walki, a podejmowane decyzje na boisku nie były najlepsze. Natomiast rywal, który mądrze bronił się na własnej połowie potrafił bezlitośnie wykorzystać nasze błędy i odniósł zasłużone zwycięstwo. W drugim przeciwko Triumfowi Alwernia nastąpiła poprawa, a chłopcy bardzo chcieli zrehabilitować się za poprzednią wpadkę i od samego początku „rzucili się” na przeciwnika, szybko obejmując kilkubramkowe prowadzenie. Niestety w drugiej części meczu nasza gra spowolniła się i więcej goli już nie padło, cieszy natomiast zachowane „czyste konto”. Kolejne spotkanie to SKRA Częstochowa i prawdziwa karuzela emocji. Najpierw wyrównana pierwsza połowa, w której niestety tracimy kilka bramek. W drugiej ogromne zaangażowanie, szybkie indywidualne oraz zespołowe akcje i wysokie tempo gry, dzięki czemu odnosimy zasłużone zwycięstwo. Na fali wznoszącej przystępujemy do pojedynku z AP21 Chrzanów i toczymy wyrównany bój, prowadzimy grę na połowie rywala strzelając mu gola, a sami tracąc go dopiero pod koniec pierwszej zmiany po jednym z nielicznych uderzeń na naszą bramkę. W drugiej części następuje niestety nieoczekiwany zastój w naszym wykonaniu, a przeciwnik łatwo to wykorzystuje strzelając gola za golem. W meczu z Górnikiem Sosnowiec znowu zdecydowanie poprawiamy „wrażenie” naszej gry odnosząc wysokie zwycięstwo, a w kolejnym przechodzimy do pojedynku z Akademią Futbolu z Głową i po kilku minutach od rozpoczęcia spotkania prowadzimy z przyszłym zwycięzcą turnieju aż 4-0 ..i taką Polonię chcemy oglądać zawsze: walczącą o każdą piłkę, zaangażowaną w każdą akcję, grającą szybko, mądrze i skutecznie. Niestety z czasem do głosu zaczął dochodzić nasz przeciwnik i zaczął odrabiać straty, a my niepotrzebnie cofnęliśmy się na własną połowę. W efekcie tego oraz bezlitosnego wykorzystania naszych błędów, tracimy zwycięstwo a nawet remis na pół minuty przed końcem spotkania. Nasz ostatni rywal to zespół Sparty Katowice, z którym toczymy na początku wyrównany pojedynek a w drugiej części meczu przeprowadzamy atak za atakiem, które przynoszą nam bramki i ostateczne zwycięstwo.  Ostatecznie przegrywamy podium jednym punktem, ale nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim kolejna lekcja, że na boisku ZAWSZE możemy dokonać wszystkiego, ale czy to się uda zależy już tylko od nas i naszych starań… lub ich braku.

Wyniki:
Polonia – MKS Radziejów 0:4
Polonia – Triumf Alwernia 4:0 (Wanat⚽️⚽️ Olejarz⚽️ Chrząszcz⚽️)
Polonia – SKRA Częstochowa 6:5 (Barć⚽️⚽️ Kozek⚽️⚽️ Wanat⚽️ Macuga⚽️)
Polonia – AP21 Chrzanów 2:7 (Kalita⚽️ Wanat⚽️)
Polonia – Górnik Sosnowiec 9:0 (Kalita⚽️⚽️ Kozek⚽️⚽️ Barć⚽️ Wanat⚽️ Macuga⚽️ Chrząszcz⚽️ Gałęza⚽️)
Polonia – AF z Głową 5:6 (Chrząszcz⚽️ Macuga⚽️ Jakubowicz⚽️ Wanat⚽️ Kozek⚽️)
Polonia – Sparta Katowice 5:2 (Chrząszcz⚽️⚽️ Kozek⚽️ Wanat⚽️ Barć⚽️)

Skład: Barć, Chrząszcz, Cząstka, Gałęza, Hłobił, Jakubowicz, Kalita, Kozek, Macuga, Olejarz, Wanat