Mimo okresu wakacyjnego w dniach 3-5 lipca reprezentacja rocznika 2010 Polonii Kraków wzięła udział w finałach ogólnopolskiego turnieju Bielik Cup w Zakopanem. W turnieju rywalizowało 7 drużyn z różnych regionów Polski. Rozgrywki zostały przeprowadzone w formie ligi wraz z rundą rewanżową. W trakcie trzech dni pobytu na obiektach APISport chłopcy rozegrali 12 meczy, w których zostawili na boisku bardzo dużo zdrowia. Wysoka temperatura oraz intensywne opady deszczu nie przestraszyły naszych zawodników i w każdym meczu dawali z siebie wszystko. W piątek zaraz po zakwaterowaniu się w pokojach, drużyna wzięła udział w treningu zakończonym meczem sparingowym z drużyną Garbarnii, gdzie chłopcy prezentowali się bardzo dobrze i wygrali 4:1. W sobotę zmagania rozpoczęliśmy od samego rana. Rozegraliśmy łącznie sześć bardzo wyrównanych meczy w pięknej scenerii Tatr. Chłopcy pokazali ogromny charakter w starciach z bardzo dobrymi drużynami, w ocenie Trenera zaprezentowali się bardzo dobrze. Kosztowało ich to bardzo dużo sił, co było widoczne w kolejnych spotkaniach.

Poniżej prezentujemy wyniki pierwszej rundy:
Polonia Kraków 0-1 Juventus Academy Warszawa
Polonia Kraków 2:0 Garbarnia Kraków
Polonia Kraków 2:1 FP Kęty
Polonia Kraków 0:2 Cracovia Kraków
Polonia Kraków 1:3 MULKS Pustynia
Polonia Kraków 0:1 KS Zakopane

W niedzielę stanęliśmy do rundy rewanżowej w bojowych nastrojach, aby pokazać się z jak najlepszej strony przed grupą naszych wspaniałych Rodziców,
którzy jak zwykle wspierali i kulturalnie dopingowali drużynę z trybun. Nasi chłopcy po sobotnich zmaganiach byli poobijani oraz zmęczeni, ale mimo to wybiegli na boisko zdeterminowani, aby powalczyć o najwyższe cele. Na boisku prezentowali się bardzo dobrze, walczyli o każdą piłkę i nie rezygnowali, pomimo niepowodzeń. Zobaczyliśmy ładne akcje, udane dryblingi, silne strzały oraz dużo zaangażowania w grę.

Poniżej prezentujemy wyniki rundy rewanżowej:
Polonia Kraków 0-1 Juventus Academy Warszawa
Polonia Kraków 2-0 Garbarnia Kraków
Polonia Kraków 3-1 FP Kęty
Polonia Kraków 0-5 Cracovia Kraków
Polonia Kraków 0-1 MULKS Pustynia
Polonia Kraków 1-1 KS Zakopane

Ostatecznie kończymy rozgrywki na 5. miejscu. Nagrody dla zawodników rozdawał kilkukrotny mistrz Polski, pan Mirosław Szymkowiak.
Jako drużyna wyciągamy wnioski, wiemy nad czym pracować i co zmienić, aby na kolejnych turniejach zaprezentować się lepiej. Chcemy grać z mocnymi drużynami, aby chłopcy mogli podnosić swoje umiejętności. Podczas turnieju towarzyszyło nam dużo sportowej złości, z którą chłopaki sobie dobrze poradzili. Łzy po wyrównanym, lecz przegranym meczu świadczą o tym ile piłka nożna znaczy dla naszych zawodników. Głowa do góry chłopaki, jesteście wspaniali. Jeszcze raz chciałbym podziękować naszym niezawodnym Rodzicom, którzy po raz kolejny pokazali, że są naszym “dwunastym” zawodnikiem.
Nie było z ich strony pretensjonalnych podpowiedzi, co wciąż jest częstym zjawiskiem w piłce dziecięcej. Kolejny raz pokazaliście Państwo jak powinni zachowywać się Rodzice na trybunach.