Jeden zespół naszych Żaków Starszych wybrał się w ponad 2-godzinną podróż do Krosna na Turniej Profbud Arena Cup organizowany przez Beniaminek Krosno. Kilka godzin gry na bardzo dobrym poziomie sportowym przeciwko nowym zespołom. Nic dziwnego, że przystępowaliśmy do naszych spotkań pełni entuzjazmu i woli walki ponieważ wiemy, że najlepiej uczy się w rywalizacji z najlepszymi.
Pomimo braku kibiców potrafiliśmy się sami nawzajem zmotywować i w każdym meczu wychodziliśmy odważnie na rywala atakując wysoko na jego połowie. Na szczęście nie przejmowaliśmy się traconymi przez to bramkami, za to graliśmy szybko piłką (co jest bardzo ważne na tym poziomie), dużo kiwaliśmy i tworzyliśmy wiele zespołowych akcji. Na ogromny plus zasługuje odwaga w naszej grze, bieganie od jednego pola karnego do drugiego i mnóstwo celnych strzałów (każdy zawodnik z pola strzelił przynajmniej bramkę). Natomiast ciągle musimy pracować nad podejmowaniem dobrych decyzji na boisku, skupieniem oraz komunikacją. Na takich turniejach każdy najmniejszy nasz błąd może zostać bezlitośnie wykorzystany przez rywala.  Podsumowując, rozegraliśmy cztery spotkania w fazie grupowej, dwa mecze sparingowe podczas przerw oraz dwa mecze w fazie pucharowej. Zajęliśmy ostatecznie 9 miejsce na 18 zgłoszonych zespołów co nie jest oczywiście najważniejsze, ale patrząc na uczestników turnieju nie mamy powodów do wstydu. Wręcz przeciwnie pokazaliśmy że nasza gra wygląda coraz lepiej, i że z każdym tygodniem jesteśmy coraz bardziej zgranym zespołem, a na potwierdzenie tego zostaliśmy wyróżnieni tytułem „Najbardziej sympatycznie grającej drużyny” i otrzymaliśmy bon w wysokości 500 złotych na sprzęt sportowy.
Wracamy zmęczeni ale zadowoleni, widzimy że nasze starania na treningach przynoszą kolejne efekty oraz jesteśmy docenieni przez innych za naszą postawę.
Wyniki:
Polonia – Beniaminek Krosno 2:6 (Wanat⚽️ Jakubowicz⚽️)
Polonia – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:6 (Kozek⚽️ Wanat⚽️ Gałęza⚽️)
Polonia – Beniaminek Soccer Schools II Rzeszów 4:1 (Jakubowicz⚽️ Macuga⚽️ Kozek⚽️⚽️)
Polonia – MUKS Mineralni II Krynica Zdrój 7:1 (Chrząszcz⚽️ Kozek⚽️ Wanat⚽️ Olejarz⚽️ Barć⚽️ Macuga⚽️⚽️)
Polonia – GKS Tychy 3:3 (Wanat⚽️⚽️ Kozek⚽️)
Polonia – Perfect Przeworsk 5:2 (Kozek⚽️⚽️ Macuga⚽️ Gałęza⚽️ Chrząszcz⚽️)
Polonia – Beniaminek II Krosno 3:4 (Macuga⚽️ Wanat⚽️ Kozek⚽️)
Polonia – GKS Tychy 1:5 (Wanat⚽️)
Skład: Barć, Chrząszcz, Gałęza, Hłobił, Jakubowicz, Kozek, Macuga, Olejarz, Wanat